Wiadomości z Orzesza

6 grudnia - Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków

  • Dodano: 2017-12-06 10:30

W ogólnopolską akcję „DZIEŃ ODBLASKÓW” włączą się oczywiście również śląscy policjanci. Od wczesnych godzin rannych mundurowi przeprowadzą działania profilaktyczne, mające na celu rozbudzenie chęci noszenia elementów odblaskowych - nie tylko w sytuacjach, w których określają to przepisy.

W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych policjanci, podczas wybranych kontroli drogowych, prowadzonych w godzinach popołudniowo-wieczornych, będą rozdawali odblaski.

Okres jesienno-zimowy charakteryzuje się ograniczeniem widoczności, spowodowanym zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi. To czas, w którym w sposób szczególny powinny być promowane zalety stosowania elementów odblaskowych. Celem planowanych działań jest zachęcenie jak największej liczby pieszych do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

Elementem towarzyszącym akcji, jest również ogólnopolski konkurs dla dzieci uczęszczających do przedszkoli na projekt odblasku, który zostanie oficjalnie ogłoszony 6 grudnia 2017 r., a jego rozstrzygnięcie nastąpi do 31 sierpnia 2018 r.

Również dzisiaj odbędzie się spotkanie inauguracyjne w Przedszkolu nr 87 w Katowicach przy ul. Granicznej. Dzień 1 października 2018 r. ogłoszony też zostanie „Ogólnopolskim Policyjnym Dniem Odblasków 2018”.

Zachęcamy do obejrzenia zamieszczonego filmu, w którym aktorzy grający policjantów w serialu „Ojciec Mateusz”, promują noszenie elementów odblaskowych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.