Wiadomości z Orzesza

Groźnie wyglądająca kolizja na obwodnicy Mikołowa - bądźmy uważni za kierownicą

  • Dodano: 2020-12-25 06:30, aktualizacja: 2020-12-24 21:30

Chwila nieuwagi, rozkojarzenie, być może zła ocena sytuacji. Właśnie tyle wystarczy, by doprowadzić do zdarzenia drogowego.

Do zdarzenia doszło we wtorek (22 grudnia) około godziny 16:20 na ulicy Bielskiej w Mikołowie. Jak ustalili policjanci skierowani na miejsce, kierujący osobowym volkswagenem 61-latek jadąc w kierunku Wyr, chcąc skręcić w lewo na pobliską stację paliw, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu z naprzeciwka kierującemu citroenem i doprowadził do zderzenia. Następnie, na skutek siły odrzutu, uderzył także we włączający się do ruchu samochód marki opel.

Poszkodowany w zdarzeniu pasażer volkswagena - 6-letni chłopiec -  trafił do katowickiego szpitala. Według informacji przekazanych przez lekarza, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi. 61-latkowi policjanci zatrzymali prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny samochodu.

Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi mikołowski Wydział Prewencji

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieudzielenie pierwszeństwa pieszym, jak również niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami to jedne z najczęstszych przyczyn wszelakich zdarzeń. Należy pamiętać, że na mokrej nawierzchni zmniejsza się przyczepność opon, a także wydłuża się droga hamowania, a co za tym idzie - zmniejsza się nasze bezpieczeństwo. Ważne jest zachowanie bezpiecznego odstępu od poprzedzającego pojazdu. Na drogach powinni uważać nie tylko kierowcy. W obecnej porze roku niezwykle istotne jest, aby piesi, którzy poruszają się jezdnią lub poboczem, nosili elementy odblaskowe. Gdy na drogach jest ślisko, piesi powinni również ostrożnie i bez pośpiechu wchodzić na przejścia dla pieszych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.