Wiadomości z Orzesza

III Orzeski Bieg Uliczny już 14 września

  • Dodano: 2014-08-08 09:45

 W niedzielę 14 września ulice naszego miasta staną się na krótki czas miejscem zmagań najlepszych biegaczy z okolic Orzesza jak i całej Polski. Tego dnia wystartuje już po raz trzeci Uliczny Bieg Orzeski, który organizuje pochodząca z naszej miejscowości orzeska Fundacja "Aktywni", której prezesem jest Tomasz Mrowiec.

Jak co roku organizator przewidział biegi dla dzieci w poszczególnych kategoriach wiekowych (dla najmłodszych uczestników zawody odbędą się na boisku orzeskiego "Sokoła") jak i biegi młodzieżowe na dystansie 800m oraz 1000m.

Główny start na dystansie 10km (2 pętle) oraz bieg po zdrowie na dystansie 5km rozpoczną się o godzinie 15.00. Dodatkowo imprezą towarzyszącą będzie spacer Nordic Walking.

Tomasz Mrowiec tak zachęca do udziału w tej sportowej imprezie:

- W tym roku przewidujemy około 400 zawodników na starcie biegu i jest to dla nas ogromne wyzwanie organizacyjne, stąd w tegorocznej edycji przewidujemy kilka dużych zmian.

Biuro zawodów oraz szatnie zostaną przeniesione z budynku Sokoła do Szkoły Podstawowej numer 2, co przede wszystkim pozwoli nam przyjąć znacznie większą liczbę osób, ale również skupi całą imprezę w jednym miejscu.
Dla każdego uczestnika przewidujemy pamiątkowy medal, który po raz pierwszy wykonany będzie w bardzo wyjątkowy sposób (aktualnie jest to niespodzianka, natomiast na pewno na początku września ujawnimy jego wzór) oraz bon na posiłek.
Impreza współfinansowana jest przez Urząd Miasta Orzesze oraz znamy już jednego z głównych sponsorów biegu – Orzesko-Knurowski Bank Spółdzielczy.

Wszystkich mieszkańców Orzesza gorąco zachęcam do spróbowania swoich sił na jednym z trzech dystansów, zaś tych którzy nie są jeszcze przekonani, to do gorącego dopingu wszystkich zawodników na trasie biegu.

Wszelkie informacje jak i możliwość zapisów na bieg można dokonywać na stronie: www.biegorzeski.pl.

III Orzeski Bieg Uliczny już 14 września

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ania

    Kiedy beda jakieś zdjecia z biegu?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.