Wiadomości z Orzesza

Jarmark Bożonarodzeniowy w Orzeszu

  • Dodano: 2016-12-19 16:45, aktualizacja: 2016-12-20 07:45

Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętego Ducha w Orzeszu wraz z miejskim radnym Bartłomiejem Markiem zorganizowali jarmark bożonarodzeniowy.

Na placu przed Parafią Ewangelicko-Augsburską Świętego Ducha w Orzeszu zebrało się kilkunastu wystawców, aby zaprezentować swoje świąteczne wyroby. Podczas kiermaszu można było wybrać żywą choinkę, spróbować grzanego wina i pierników, kupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom czy opłatki, a także zabawki. Swój namiot miała również gminna OSP z Jaśkowic i Orzesza.

Wieczorem dla odwiedzających jarmark przygotowano atrakcje muzyczne w postaci występów Zespołu Śpiewaczy Szarotki, Regionalnego Zespołu Jaśkowiczanie, Orkiestry Dętej TAURON Wytwarzanie Oddział Elektrownia Łaziska, zespołu muzycznego Showman, duetu Jula i Paula. Koncerty poprowadzili ks. Henryk Reske i radny Orzesza, sołtys Zawady Bartłomiej Marek.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Orzesze Mirosław Blaski.

Radny Orzesza, Bartłomiej Marek uznał Jarmark za wyjątkowo udany i cieszył się, że pojawiło się tak wielu orzeszan:

Cieszę się, że tak wiele osób skłoniło się zaangażować w organizację tego przedsięwzięcia. Myślę, że jarmark orzeski powinien odbywać się właśnie tu, na placu pod kościołem ewangelickim, gdyż tradycja kiermaszów świątecznych wywodzi się właśnie z tego odłamu chrześcijaństwa. Mamy nadzieję, że przyszłoroczna edycja – bo także będziemy organizować jarmark – przyciągnie jeszcze większą liczbę mieszkańców tak, aby w duchu ewangelickim dzielić się radością świąt. Dziś pojawiło się wielu wystawców, a i występy bardzo podobały się publiczności.

Radny pragnie podziękować wielu osobom i instytucjom, które przyczyniły się do organizacji Jarmarku:

- Chciałbym podziękować nie tylko wystawcom, ale również Zespołowi Śpiewaczemu Szarotki, Regionalnemu Zespołu Jaśkowiczanie, a także orzeskiemu Domowi Kultury, który zaprosił artystów na nasz Jarmark, Orkiestrze Dętej TAURON Wytwarzanie Oddział Elektrownia Łaziska, zespołowi muzycznemu Showman i duetowi gimnazjalistek Juli i Pauli, a także Tomaszowi Pieńkowskiemu, który oprócz zapewnienia nagłośnienia wystąpił w zastępstwie jednego z zespołu z programem świątecznym. Stworzyliśmy naprędce zespół Raduj się kto może w składzie ks. Henryk Reske, Marcin Biel, Tomek Pieńkowski i ja na trąbce.

Organizatorzy składają podziękowania OSP z Jaśkowic i Orzesza, a także grupie ochroniarskiej Top Security, członkom Rady Sołeckiej Zawady, Gimnazjum nr 2 z Zawady, społeczności Parafii św. Ducha, Domowi Kultury w Orzeszu, Urzędowi Miasta w Orzeszu i Burmistrzowi Mirosławowi Blaskiemu za objęcie honorowym patronatem wydarzenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.