Wiadomości z Orzesza

Jarmark Bożonarodzeniowy w Orzeszu

  • Dodano: 2016-12-19 16:45, aktualizacja: 2016-12-20 07:45

Parafia Ewangelicko-Augsburska Świętego Ducha w Orzeszu wraz z miejskim radnym Bartłomiejem Markiem zorganizowali jarmark bożonarodzeniowy.

Na placu przed Parafią Ewangelicko-Augsburską Świętego Ducha w Orzeszu zebrało się kilkunastu wystawców, aby zaprezentować swoje świąteczne wyroby. Podczas kiermaszu można było wybrać żywą choinkę, spróbować grzanego wina i pierników, kupić świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom czy opłatki, a także zabawki. Swój namiot miała również gminna OSP z Jaśkowic i Orzesza.

Wieczorem dla odwiedzających jarmark przygotowano atrakcje muzyczne w postaci występów Zespołu Śpiewaczy Szarotki, Regionalnego Zespołu Jaśkowiczanie, Orkiestry Dętej TAURON Wytwarzanie Oddział Elektrownia Łaziska, zespołu muzycznego Showman, duetu Jula i Paula. Koncerty poprowadzili ks. Henryk Reske i radny Orzesza, sołtys Zawady Bartłomiej Marek.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Orzesze Mirosław Blaski.

Radny Orzesza, Bartłomiej Marek uznał Jarmark za wyjątkowo udany i cieszył się, że pojawiło się tak wielu orzeszan:

Cieszę się, że tak wiele osób skłoniło się zaangażować w organizację tego przedsięwzięcia. Myślę, że jarmark orzeski powinien odbywać się właśnie tu, na placu pod kościołem ewangelickim, gdyż tradycja kiermaszów świątecznych wywodzi się właśnie z tego odłamu chrześcijaństwa. Mamy nadzieję, że przyszłoroczna edycja – bo także będziemy organizować jarmark – przyciągnie jeszcze większą liczbę mieszkańców tak, aby w duchu ewangelickim dzielić się radością świąt. Dziś pojawiło się wielu wystawców, a i występy bardzo podobały się publiczności.

Radny pragnie podziękować wielu osobom i instytucjom, które przyczyniły się do organizacji Jarmarku:

- Chciałbym podziękować nie tylko wystawcom, ale również Zespołowi Śpiewaczemu Szarotki, Regionalnemu Zespołu Jaśkowiczanie, a także orzeskiemu Domowi Kultury, który zaprosił artystów na nasz Jarmark, Orkiestrze Dętej TAURON Wytwarzanie Oddział Elektrownia Łaziska, zespołowi muzycznemu Showman i duetowi gimnazjalistek Juli i Pauli, a także Tomaszowi Pieńkowskiemu, który oprócz zapewnienia nagłośnienia wystąpił w zastępstwie jednego z zespołu z programem świątecznym. Stworzyliśmy naprędce zespół Raduj się kto może w składzie ks. Henryk Reske, Marcin Biel, Tomek Pieńkowski i ja na trąbce.

Organizatorzy składają podziękowania OSP z Jaśkowic i Orzesza, a także grupie ochroniarskiej Top Security, członkom Rady Sołeckiej Zawady, Gimnazjum nr 2 z Zawady, społeczności Parafii św. Ducha, Domowi Kultury w Orzeszu, Urzędowi Miasta w Orzeszu i Burmistrzowi Mirosławowi Blaskiemu za objęcie honorowym patronatem wydarzenia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.