Orzesze - portal miejski Orzesze.com.pl

Wiadomości z Orzesza

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie mikołowskim - podsumowanie

  • Dodano: 2017-07-18 07:45, aktualizacja: 2017-07-17 11:59

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie wspomagające policjantów w ich codziennej służbie, a mieszkańcom umożliwia łatwo przekazać informacje o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo.

Mikołowscy mundurowi w zeszłym miesiącu odnotowali 76 nowych zgłoszeń dotyczących niepożądanych zachowań. Dzięki tym informacjom stróże prawa codziennie przeprowadzają interwencje, które w bezpośredni sposób likwidują wskazane na mapie zagrożenia.

Od początku tego roku mieszkańcy powiatu mikołowskiego w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dodali 568 punktów, w których miały występować potencjalne zagrożenia. Część z tych zgłoszeń pokrywała się i dotyczyła tych samych rejonów. Jak widać wprowadzenie tek aplikacji uaktywniła również mieszkańców, którzy interaktywnie współpracują z funkcjonariuszami. W czerwcu br. policjanci w powiecie mikołowskim odnotowali 76 zgłoszeń. Najwięcej z nich dotyczyło:

a) zjawiska spożywania alkoholu w miejscach objętych zakazem,

b) przekraczania dozwolonej prędkości;

c)nieprawidłowego parkowania.

Każdy z otrzymanych sygnałów policjanci kilkukrotnie kontrolują wskazane miejsce na mapie, a w razie potrzeby podejmują interwencję. Weryfikacją zajmują się policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego, funkcjonariusze ruchu drogowego i dzielnicowi. Po potwierdzeniu danego zgłoszenia policjanci obejmują wskazane miejsce nadzorem. Zachęcamy mieszkańców naszego powiatu do korzystania z tego narzędzia i zgłaszania wszystkich informacji związanych z zagrożeniem.

Pamiętajmy aby w nagłych wypadkach, które wymagają natychmiastowej interwencji policjantów należy dzwonić na numery alarmowe 112 lub 997. Każdy z nas korzystając z aplikacji KMZB ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa w swoim rejonie miejsca zamieszkania.

Najnowsze informacje z Orzesza w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.