Orzesze - portal miejski Orzesze.com.pl

Wiadomości z Orzesza

Nowa Rada Miejska zaprzysiężona

  • Dodano: 2014-12-02 11:15
Wczoraj, 1 grudnia, odbyła się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miejskiej Orzesza kadencji 2014-2018. Obrady otworzył najstarszy wiekiem, czyli radny – senior, Józef Bańczyk. Jest to zwyczajowo przyjęta formuła prowadzenia obrad, gdy radni nie są jeszcze zaprzysiężeni i nie jest jeszcze wybrany przewodniczący.
 
Odbyło się uroczyste wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego przez przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej Wojciech Płachetkę, po czym odbyło się ślubowanie.
 
Po raz kolejny na stanowisko przewodniczącego Rady Miejskiej wybrano Jana Macha, którego kandydaturę poparło 13 radnych z piętnastoosobowego składu rady, a zastępcą ponownie został radny Eugeniusz Szala, uzyskując poparcie 14 radnych.
 
Na 9 grudnia zaplanowano kolejną sesję, podczas której odbędzie się zaprzysiężenie nowego burmistrza – Mirosława Blaskiego. 
 
 
Od lewej siedzią: Grażyna Bortlik, Eugeniusz Szala, Jan Mach, Teresa Potysz, Grażyna Matuszczyk.
Od lewej stoją: Aleksander Tabacki, Damian Mrowiec, Bartłomiej Marek, Piotr Szola, Eugeniusz Buchalik, Rajmund Gazda, Damian Kiecka, Józef Bańczyk, Janusz Zgoł, Jan Spendel. 

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • gość,

    No ciekawe czy coś w tej kadencji pan Mach zdziała dla swojego okręgu...

  • gość,

    No ciekawe czy coś w tej kadencji pan Mach zdziała dla swojego okręgu...

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.