Wiadomości z Orzesza

ODEZWA SPOŁECZNOŚCI PaT do wszystkich pokoleń, grup zawodowych i społecznych

  • Dodano: 2015-05-06 09:15
Społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty" zaprasza Państwa do ogólnopolskiego zrywu wzmocnienia twórczej profilaktyki.
 
Wykonajmy przez 60 sekund wspólny gest na rynkach i placach miast i miasteczek, wielkich aglomeracji i maleńkich wsi – każdy na miarę swoich możliwości – razem – we wspólnocie obywatelskiej i społecznej – w tym samym czasie w całym kraju – 1 czerwca 2015 roku punktualnie o godz. 1400.
 
Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – to „Zryw Wolnych Serc". Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.
 
Tylko 60 sekund! Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo.
 
Zaprośmy to tego gestu wszystkich tam gdzie mieszkamy, w sobotnie, czerwcowe popołudnie, by zjednoczył się cały kraj w trosce o to, aby narkotyki, dopalacze, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia. W trosce o to, by dzieci, młodzież i dorośli byli tak bardzo razem i tak bardzo prawdziwi w tak ważnej sprawie.
 
Ogólnopolski Głos Profilaktyki
 
1 czerwca 2015 roku (poniedziałek)
 
TEZY
 
To najnowsza inicjatywa społeczności programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” adresowana do Wszystkich!
W roku 2012 odbył się projekt pilotażowy pod nazwą Warszawska Noc Profilaktyki, w którym wzięło udział 1.000 osób, a w roku 2013 przeprowadzona została akcja na terenie całego kraju po nazwą Ogólnopolska Noc Profilaktyki, w której wzięło udział 43 tysiące osób.
W 2014 roku w Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki wzięło udział prawie 75 tysięcy osób w całym kraju.
To nie jest wyłącznie festyn oparty na rozrywce i atrakcjach.
Ta Akcja ma ideę – promowania MODY NA ŻYCIE WOLNE OD UZALEŻNIEŃ.
Symbolem tej wolności jest GEST bicia serca wykonywany przez 60 sekund – jednocześnie 
przez wszystkich uczestników tej Akcji w całym kraju 1 czerwca 2015 roku, o godz. 14.00. 
Ten gest nazywamy ZRYWEM WOLNYCH SERC. Serc wolnych od przemocy i uzależnień. 
Serc wrażliwych na drugiego człowieka. Serc zdrowych i odpowiedzialnych. Serc ceniących własną wolność. 
Dlaczego zryw? Właśnie chodzi o energię myśli i działania. Chodzi o jedność w całym kraju. Chodzi  o  powstańczy  zryw  walki i  troski.  Walki  o  dzieci i  młodzież,  o  ich  zdrowie,  o  ich wolność,  o  ich  odpowiedzialne  relacje  rówieśnicze,  relacje  z  młodszym  i  starszym pokoleniem. 
Tegoroczna  Akcja po raz pierwszy została wpisana w termin Międzynarodowego Dnia Dziecka.
Policja  inspiruje  i  zachęca  do  udziału  w  tegorocznym  Ogólnopolskim  Głosie  Profilaktyki wszystkich  odpowiedzialnych  partnerów  instytucjonalnych,  organizacje  pozarządowe, organizacje  harcerskie  i  inne  ukierunkowane  na  pracę  wychowawczą  z  młodzieżą,  a  co  szczególnie  ważne,  to  bezpośrednie włączenie  się  w  ten  społeczny  ZRYW  samorządowców  i dziennikarzy.
Policja  zachęca  aby  samorządy  w  całym  kraju  oraz  Gminne  Komisje  Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zostały gospodarzami kolejnej edycji tego działania w 2016 roku.
Mamy zatem rok, aby ująć tę czerwcową ogólnopolską Akcję w planach przedsięwzięć miast, powiatów i gmin na rok 2016 (1 czerwca 2016, ze Zrywem Wolnych Serc wcześniej o 2 godziny czyli o godz. 12.00 z uwzględnieniem postulatów dotyczących młodszych dzieci).
Policja szuka dróg do wzmacniania bezpieczeństwa w każdym wymiarze. To bardzo ważny akcent  budowania  wspólnej  odpowiedzialności  za  zdrowy  i  mądry  rozwój młodego pokolenia. Każdy dorosły może zrobić coś w tej sprawie. 
Zaproszenie  do  udziału  w  Ogólnopolskim  Głosie  Profilaktyki  kierowane  jest  do  rodzin, dziadków i wnuków, rodziców i dzieci, wychowawców i podopiecznych, włodarzy i obywateli miast, miasteczek i wsi, zatem do każdego we wspólnej sprawie promowania MODY NA ŻYCIE  BEZ    UZALEŻNIEŃ  ,  na  życie  bez  przemocy  fizycznej  i  psychicznej,  na  życie  godne  i  odpowiedzialne,  na  życie  bezpieczne,  życie,  którego  wartością  jest  wolność.
Zapraszamy  do  ZRYWU  WOLNYCH  SERC  –  1 czerwca  2015 roku,  o  godz.  14:00.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.