Wiadomości z Orzesza

Pojadą na Mistrzostwa Polski!

  • Dodano: 2017-11-27 12:45

Wczoraj 26 listopada, w hali sportowej w Łaziskach Górnych odbył się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski Drużyn Uczniowskich. Zawody uwzględniały dwie kategorie wiekowe (odrębne dla chłopców i dziewcząt) – roczniki 2005-2006 (i lub 1 zawodnik/zawodniczka młodsza) oraz 2007 i młodsi.

Przed zawodami znakomity manewr taktyczny podjęła nasza trener – Patrycja Loewe, kompletując drużyny dziewcząt składające się z jednej młodszej i jednej starszej zawodniczki. Ostatecznie w zawodach udział wzięło pięć drużyn reprezentujących UKTS SOKÓŁ Orzesze – dwie drużyny dziewcząt (SOKÓŁ I – Julia Tkocz i Oliwia Gąsior oraz SOKÓŁ II – Justyna Czyrnia i Ola Spendel), a nadto trzy drużyny chłopców, także wszystkie w starszej kategorii (SOKÓŁ I – Piotrek Przewłocki i Hubert Ziętara, SOKÓŁ II – Kamil Tomaszewski i Jan Łukasik oraz SOKÓŁ III – Kacper Tomaszewski, Karol Olszowski i Radosław Pietrowski).

Bezkonkurencyjne okazały się nasze dziewczęta – pierwsza drużyna znalazła się na najwyższym miejscu na podium, a druga – uległa tylko tej pierwszej. Bardzo dobrze spisali się też chłopcy z naszej pierwszej drużyny, zajmując wysokie trzecie miejsce. W efekcie Julia i Oliwia awansowały do finału Mistrzostw Polski zaplanowanych w Warszawie.

Wielkie gratulacje!

inf. Przemysław Piątek

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.