Wiadomości z Orzesza

Policjanci drogówki podczas mikołajkowych działałań "Dzień Odblasków 2017"

  • Dodano: 2017-12-08 10:00

Najbardziej aktywną grupą policjantów biorących udział w środowych działaniach "Dzień Odblasków 2017" byli stróże prawa z drogówki. To oni bowiem w największym stopniu zaangażowani są podczas codziennej służby w dbałość o stan bezpieczeństwa uczestników ruchu.

Każdego dnia przypominają i apelują o noszenie odblaskowych elementów. W szczególnych przypadkach także karają - brak odblasku poza obszarem zabudowanym stanowi przecież naruszenie przepisów prawa.

Sytuacje, w której należy nosić elementy odblaskowe nie powinny ograniczać się tylko do obszaru niezabudowanego. Nawet w terenie zabudowanym, w świetle latarni, także w przypadku przechodzenia przez oświetlone przejście pieszy jest bardziej widoczny posiadając odblask, niż gdyby go nie miał.

Policjanci zachęcają więc pieszych i rowerzystów ( w okresie jesienno-zimowym także jest ich sporo) do korzystania z elementów odblaskowych w czasie poruszania się po drogach. Widoczność pieszych w tym okresie staje się jednym z ważniejszych czynników mających wpływ na bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.