Wiadomości z Orzesza

Poświęcenie samochodu pożarniczego w OSP Jaśkowice

  • Dodano: 2012-05-10 12:30, aktualizacja: 2022-03-21 07:01

Samochód marki Jelcz ma oznaczenie GCBA 6/32 co oznacza, iż jest to samochód gaśniczy ciężki, z wbudowanym zbiornikiem na wodę o pojemności 6m3, z wbudowaną autopompą o wydajności 3200 litrów na minutę (l/min.).

Na dachu samochodu znajduje się działko wodne. Kabina samochodu przeznaczona jest dla czterech strażaków. Po remoncie i przebudowie skrytek, obecnie samochód posiada pięć skrytek, w których znajdują się między innymi węże pożarnicze, szybkie natarcie z wężem W25, armatura wodna i pianowa oraz agregat prądotwórczy.

Samochód pożarniczy marki Jelcz został przekazany dla OSP Jaśkowice w maju 2011r. przez Gminę Wyry za pośrednictwem OSP Gostyń. W czerwcu 2011r. samochód został przewieziony do firmy zajmującej się zabudową samochodów ciężarowych Z.P.U. AUTO TRUCK SPYRA w Mikołowie. Członkowie OSP Jaśkowice pracujący w tej firmie po godzinach pracy dokonywali niezbędnych napraw oraz przebudowy skrytek w samochodzie tak aby koszty związane z remontem samochodu były jak najmniejsze. Z dotacji Urzędu Miasta Orzesze oraz składek Członków Wspierających OSP Jaśkowice zakupione zostały niezbędne materiały, tj. specjalne żaluzje, arkusze blachy, oświetlenie samochodu, lampy zespolone na dach samochodu, nowe sygnały, farby, itp. Strażacy, którzy poświęcali swój wolny czas i z wielkim zaangażowaniem oraz zapałem remontowali samochód: Wisowaty Tomasz, Kasperczyk Krzysztof, Sakwerda Dawid.

Za zgodą właściciela firmy strażacy nieodpłatnie mogli korzystać z wszystkich maszyn i urządzeń niezbędnych do przeprowadzenia remontu samochodu, jak również z hali w której znajdował się samochód.

Wyremontowany przez strażaków OSP Jaśkowice samochód GCBA 6/32 będzie dużym ułatwieniem oraz stworzy nowe możliwości niesienia pomocy podczas różnego rodzaju działań ratowniczych podejmowanych przez jednostkę OSP.

Obecnie jednostka OSP Jaśkowice liczy 24 członków Czynnych oraz dwie drużyny MDP (w sumie 18 członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej).

Pozbądź się ekspresowo Twojego auta. Czekamy - https://kupimyauto.com/skup-aut-torun/

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.