Orzesze - portal miejski Orzesze.com.pl

Wiadomości z Orzesza

Rajd rowerowy

  • Dodano: 2012-06-29 15:00

Dnia 23 czerwca 2012r pod patronatem Odjazdowego Bibliotekarza odbył się rajd rowerowy bibliotekarzy i mieszkańców.

W rajdzie tym wzięły udział trzy zaprzyjaźnione biblioteki Miejska Biblioteka Publiczna w Orzeszu,Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach, Gminna Biblioteka Publiczna w Wyrach. Rajd rozpoczął się o godz 9.30 w Ornontowicach skąd grupa cyklistów wyruszyła ul. Zamkową i Leśną w kierunku Orzesza. Na rynku w Orzeszu dołączyła grupa orzeska, wspólnie wyruszyliśmy do Gostyni, tam w filii Gminnej Biblioteki Publicznej po jej obejrzeniu odbył się odpoczynek i poczęstunek. Po krótkim odpoczynku wspólnie z grupą cyklistów z Wyr wyruszyliśmy w kierunku Pomnika Żołnierzy Września 1939 r. znajdującego się w Gostyni, następnie pod okiem przewodnika zwiedziliśmy schron bojowy "Sowiniec".

Po godzinie czasu trzeba było ruszać w dalszą drogę. Urokliwymi trasami uczestnicy jechali do Orzesza, zwiedzając po drodze Barokowy Pałac w Orzeszu-Zawiści. Na mecie, przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Orzeszu, czekała na nas wójt Wyr Pani Barbara Prasoł oraz rozpalone ognisko i przygotowany piknik. Każdy mógł upiec kiełbaskę, usiąść i porozmawiać o wrażeniach z rajdu.

W rajdzie wzięło udział 47 osób. Uczestniczyli w nim mieszkańcy i pracownicy bibliotek trzech miejscowości, co z pewnością sprzyjało integracji społeczności. Pogoda była idealna, wszystkim dopisywał humor, trasa urokliwa, a atmosfera sympatyczna. Zadowoleni uczestnicy wyrazili deklaracją chęci uczestnictwa w... kolejnym rajdzie. Udało się!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.