Wiadomości z Orzesza

Szczytny cel i wielkie emocje

  • Dodano: 2014-09-01 16:45

W sobotę, 30 sierpnia, w Mikołowie odbył się Ibudhaus KJS Rajd Mikołowski pod honorowym patronatem burmistrzów: Orzesza – Andrzeja Szafrańca i Mikołowa – Marka Balcera. Dochód z całej imprezy zostanie przeznaczony na rehabilitację podopiecznego fundacji Stonoga – Pawła Brząkalika z Orzesza, który choruje na nieuleczalną chorobę genetyczną von Recklinghausena.

Konto fundacji oprócz wpisowego, które wnieśli uczestnicy rajdu, zasiliły datki zebrane do puszek przez wolontariuszy w czasie festynu na mikołowskim rynku. Imprezę uświetnił występ uczniów ogniska muzycznego Red Note z Mikołowa: Aleksandry Szymańczyk, Michała Sowady i Krzysztofa Kustrzepy oraz wokalistki Elżbiety Zigler z zespołem XS Jazz Band. Wystąpiła również grupa Dżentelmenels, a na zakończenie imprezy aktorzy teatru Prowincja wystawili spektakl „Zemsta – Prawdziwa historia”.

W rajdzie wzięło udział 26 ekip, ale tylko 24 go ukończyło. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła drużyna: Łukasz Krzyżowski i Dariusz Sławicki, prowadząc BMW (oficjalne wyniki w poszczególnych klasach ibudhaus KJS Rajdu Mikołowskiego TUTAJ). Z uwagi na to, że impreza rozegrana była zgodnie z Regulaminem Ramowym KJS 2014, zawodnicy mogli zdobyć punkty niezbędne do uzyskania licencji rajdowej.

Podczas ogłaszania wyników i wręczania nagród prezes Automobilklubu Ziemi Tyskiej – współorganizatora rajdu – Grzegorz Michalski pogratulował uczestnikom rajdu wspaniałych wyników i życzył zdrowia choremu Pawełkowi.

– Niech to będzie mała-wielka cegiełka, od nas – rajdowców – powiedział.

Organizatorami imprezy byli: Automobilklub Ziemi Tyskiej, Fundacja Stonoga oraz Górnośląski Instytut Kultury i Sztuki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.