Wiadomości z Orzesza

Zaostrzenie protestu lekarzy w województwie śląskim

  • Dodano: 2007-05-28 12:54

Blisko 40 lekarzy wzięło udział w zgromadzeniu przed Szpitalem w Siemianowicach Śląskich. To pierwsza tego rodzaju forma protestu lekarzy na Śląsku. Podczas spotkania odczytano list przewodniczącego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Krzysztofa Bukiela, rozdano również deklaracje, w których lekarze mają podjąć decyzję, czy w najbliższym czasie zwolnią się z pracy. Wielu z nich powiedziało reporterowi Radia Katowic, że podejmie taką decyzję. 

Ostateczne wyniki referendum będą znane dopiero wieczorem. Szpital Miejski w Siemianowicach Śląskich, podobnie jak inne strajkujące szpitale, pracuje w systemie ostrodyżurowym. Protestujący lekarze nie wykluczają jednak zaostrzenia strajku.

W ramach zaostrzenia protestu lekarze zapowiadają także, że nie będą wypisywali zwolnień na drukach NFZ. Podobnie stanie się z receptami - mówi wiceprzewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, Tomasz Underman.

Ta forma strajku ma utrudnić życie administracji, nie pacjentom. Zdaniem Tomasza Undermana nie powinno być problemów z przyjęciem przez pracodawcę zwolnienia czy recepty przez farmaceutę, wypisanych na zwykłej kartce.

Źródło: www.kat.tvp.pl
"Informacje z regionu TVP Katowice"

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.