Wiadomości z Orzesza

Zatrzymani pijani kierowcy

  • Dodano: 2012-03-08 10:45

Od początku tygodnia w ręce mikołowskich policjantów wpadło trzech kierowców jadących na podwójnym gazie. Wśród nich było dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Za prowadzenie pod wpływem alkoholu amatorzy jazdy po kieliszku odpowiedzą przed sądem.

W poniedziałek 5 marca policjanci drogówki zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Pierwszy z nich w ramach prowadzonej akcji "Trzeźwość" wpadł w ręce stróżów prawa na terenie Orzesza. 34-letni kierowca forda miał ponad promil alkoholu w organizmie, co potwierdziło badanie na alkomacie. Drugi mężczyzna, 45-letni kierowca forda został zatrzymany wieczorem. Kontrola trzeźwości wykazała, że miał prawie promil alkoholu we krwi.

Wczoraj do grona osób prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu dołączyła 40-letnia kobieta, która została zatrzymana do kontroli drogowej na terenie Orzesza. Badanie trzeźwości wykazało, że kobieta prowadziła samochód po użyciu alkoholu, co w świetle prawa stanowi wykroczenie.

O losach amatorów jazdy po kieliszku zadecyduje sąd. Warto przypomnieć, że za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości można trafić za kratki nawet na 2 lata.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.