Wiadomości z Orzesza

Zawody Oyama Karate o Puchar Burmistrza Miasta Orzesze

  • Dodano: 2012-03-06 11:30

W niedzielę tj. 26 lutego 2012 w Orzeszu w Szkole Podstawowej Nr 2 odbyły się zawody OYAMA Karate w konkurencji KATA oraz walki na tarczy.

Do rywalizacji o puchar przystąpiło ponad 100 zawodników z Śląskiego Klubu Karate "GOLIAT", z terenu całego województwa. Konkurencje rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych odpowiednio rocznikami do 2003 roku, roczniki 2002,2003 oraz 2000 do 1998 oraz grupa walki na tarczy, górną granicą wiekową było 14 lat. Sekcję Orzeską reprezentowało 15 osób.

 

Część zawodników startowała w dwóch kategoriach w KATA i na tarczy, dla większości zawodników były to pierwsze zawody i mimo bardzo dobrego przygotowania musieli przezwyciężyć strach i tremę przed licznie zgromadzoną publicznością, sędziami oraz pozostałą liczbą zawodników.

 

Uroczyste otwarcie finałów zostało przeprowadzone przez Burmistrza Miasta Orzesze Andrzeja Szafrańca, który pochwalił sekcję Orzeską, jedną z prężniejszych na terenie Śląska oraz trenera, sędziego i organizatora tych zawodów. Funkcję tą pełnił  Sensei Jarosław Klar 1DAN. Nad profesjonalnym przebiegiem zawodów czuwało grono sędziowskie pod przywództwem sędziego głównego Sensei Tomasza Mrowca 2DAN oraz Prezesa Śląskiego Klubu Sensei Jerzego Walaszczyka 3DAN.


Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.