Orzesze - portal miejski Orzesze.com.pl

Wiadomości z Orzesza

2 Rajd Mikołowski

  • Dodano: 2013-04-15 13:00

27 kwietnia w Mikołowie odbędzie się 2. Rajd Mikołowski. Będzie to impreza motoryzacyjna mająca na celu promować bezpieczeństwo ruchu drogowego. Towarzyszyć jej będzie rajd samochodowy i wystawa pojazdów zabytkowych.

W dniu imprezy plac pod CH Auchan w Mikołowie (od strony DK 81) zamieni się w miasteczko bezpieczeństwa ruchu drogowego.  W ramach akcji "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie" prowadzonej przez współorganizatora, Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach, będzie można skorzystać z wielu różnych atrakcji. Będą nimi m.in. symulator dachowania, poślizgu i zderzeń, test Stewarta (jazdy z piłeczką na masce samochodu) oraz możliwość sprawdzenia się na trolejach (specjalnych urządzeniach powodujących ciągłą niestabilność i nadsterowność pojazdu). Dodatkowo przeprowadzony zostanie kurs pierwszej pomocy, a także – jeśli tylko zbierze się odpowiednia ilość dzieci – egzamin na kartę rowerową. Osoby, którą poczują się na siłach, by zmierzyć swoje praktyczne i teoretyczne zdobności, będą mogły stanąć do walki w konkursie na najlepiej panującego nad samochodem i najlepiej wyuczonego kierowcą. Swoimi cennymi wskazówkami będzie dzielił się znany kierowca rajdowy. Całość potrwa od 10.30 do 16.00.

W tym samym czasie będzie odbywał się rajd samochodowy. 2. Rajd Mikołowski, II runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska, to zawody, w których w specjalnie przygotowanych samochodach rajdowych wystartują licencjonowani zawodnicy z całej Polski. Osoby, które przyjdą pod CH Auchan będą mogły zobaczyć nie tylko atrakcje miasteczka BRD, ale także pracę mechaników, gdyż będzie tam zlokalizowany park serwisowy. Natomiast mikołowska starówka o godz. 11.00 stanie się miejscem startu honorowego zawodników, którzy ruszą na 5-kilometrowe odcinki specjalne w Gardawicach i Zgoniu. Załogi będą jeździć w tzw.”pętli”, to znaczy, że po każdorazowym przejechaniu obu odcinków pojadą do serwisu, by po krótkiej przerwie wrócić na trasę. Rajd będzie składał się z trzech pętli. Meta zawodów przewidziana jest o godz. 16.00 na mikołowskiej starówce. Później rynek zamieni się w park zamknięty, gdzie zawodnicy pozostawią swoje samochodowy i będą czekać na wręczenie pucharów, które nastąpi około godz. 18.30.

Trzecim elementem imprezy będzie wystawa pojazdów zabytkowych zlokalizowana na rynku w Mikołowie. Rozpocznie się ona po starcie honorowym ostatniego zawodnika, ok. 12.30, a zakończy o 15.30. Podobnie jak rok temu nie zabraknie zwyczajnych starych samochodów, jednak organizatorzy chcieliby, by zaprezentowało się tam, jak najwięcej starych pojazdów sportowych. Wystawie towarzyszyć będą występy artystyczne i zabawy dla dzieci.

Organizatorem imprezy jest Automobilklub Ziemi Tyskiej, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach oraz Miasto Mikołów. Honorowy patronat nad imprezą objęli burmistrz Mikołowa, pan Marek Balcer oraz burmistrz Orzesza, pan Andrzej Szafraniec.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie www.rajd.mikolow.pl oraz na facebook’u facebook.com/rajdmikolowski.

2 Rajd Mikołowski

AS

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.