Wiadomości z Orzesza

500 Plus. To koniec świadczenia na każde dziecko?

  • Dodano: 2022-10-12 06:00, aktualizacja: 2022-10-11 20:40

Program 500 Plus towarzyszy Polakom od 2016 roku. Od jakiegoś czasu w mediach pojawiają się doniesienia, jakoby program miał zostać zmodyfikowany lub zniesiony przez szalejącą inflację. Premier Mateusz Morawiecki zdementował wszystkie plotki.

500 Plus nie zniknie

Rosnąca inflacja i kryzys energetyczny to powody do zmartwień milionów Polaków. Dla wielu z nich pieniądze z programu 500 Plus są bardzo ważnym elementem domowego budżetu. Trudna sytuacja w kraju może być powodem zmniejszenia lub likwidacji świadczeń socjalnych. Czy tak będzie w przypadku 500 Plus? Premier zapewnia, że nie.

Mateusz Morawiecki podczas konferencji w Pradze uspokoił Polaków, iż świadczenie 500 plus nie zmienia swojego charakteru ani nie zostanie zniesione. Rząd nie ma także w planach wprowadzać dodatkowych ograniczeń w świadczeniu, takich jak kryterium dochodowe. Informacje te potwierdziło również Ministerstwo Finansów.

500 Plus – dla kogo?

Świadczenie 500 Plus przysługuje na każde dziecko w rodzinie, do ukończenia przez nie 18. roku życia. Świadczenie w wysokości 500 złotych wypłacane jest co miesiąc. Aby zyskać do niego prawo, należy złożyć odpowiedni wniosek – od początku tego roku można zrobić to wyłącznie elektronicznie, przez bankowość internetową, PUE ZUS i portal Emp@tia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również