Orzesze - portal miejski Orzesze.com.pl

Wiadomości z Orzesza

Adepci wiedzy policyjnej w Mikołowie

  • Dodano: 2017-07-25 07:45, aktualizacja: 2017-07-21 12:06

Policjanci ze Szkoły Policji w Katowicach wspólnie z mikołowskimi policjantami patrolowali w minionym tygodniu ulice Mikołowa, Łazisk Górnych i Orzesza.

W ramach służb, które odbywają się w godzinach 16.00 do 23.00, mundurowi dbają o zabezpieczenie ładu i porządku w mieście. Dodatkowe służby prewencyjne realizowane są w ramach trójstronnego porozumienia jakie zostało podpisane na początku kwietnia bieżącego roku.

Trzy miesiące temu na łamach naszego portalu, informowaliśmy opinię publiczną o podpisaniu porozumienia na mocy którego policjanci - słuchacze Szkoły Policji w Katowicach będą skierowani do służby w miastach powiatu mikołowskiego. Do spotkania, w którym uczestniczyli Starosta Mikołowski Henryk Jaroszek, Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Rafał Kochańczyk oraz Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie podinsp. Rafał Głuch doszło z poczatkiem kwietnia 2017 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Mikołowie. Jej kulminacyjnym punktem było podpisanie trójstronnego porozumienia,na mocy którego do Mikołowa będą przejeżdżać słuchacze Szkoły Policji w Katowicach. Zgodnie z założeniami porozumienia w tym tygodniu na ulicach naszego miasta możemy spotkać policjantów – słuchaczy tejże szkoły. Punktualnie o godzinie 16.00 rozpoczynają służbę w naszym powiecie. 8 funkcjonariuszy, którzy uczą się policyjnego fachu, pod czujnym okiem starszych kolegów nabywa doświadczenie i łączy zdobytą w trakcie kursu wiedzę teoretyczną z praktyką.

Już wkrótce, po zdaniu ostatniego egzaminu, wielu z nich zasili szeregi śląskiego garnizonu. Kursantom jak i mikołowskim policjantom życzymi bezpiecznej służby.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.