Wiadomości z Orzesza

"Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy". KRUS ogłasza konkurs

  • Dodano: 2023-02-02 07:15, aktualizacja: 2023-02-01 20:27

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza IV Edycję Ogólnopolskiego Konkursu na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym pod hasłem: „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”. Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.

Uczestnikami konkursu mogą być dzieci z całej Polski urodzone w latach: 2008 - 2012, których przynajmniej jeden rodzic lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników. Kampania jest organizowana w ramach działań na rzecz zmniejszenia liczby wypadków i chorób zawodowych rolników. Celem tegorocznej edycji konkursu jest poszerzanie wiedzy na temat właściwego magazynowania i stosowania w gospodarstwie rolnym szkodliwych substancji np. środków ochrony roślin, nawozów, paliw, itp. oraz zasad ochrony środowiska naturalnego.

Aby wziąć udział w konkursie należy ułożyć rymowankę (min. 4 wersy) popularyzującą sposoby ograniczania ryzyka oddziaływania substancji szkodliwych na istoty żywe i skażenia środowiska naturalnego w gospodarstwach rolnych. Kompletne zgłoszenie tj. rymowankę i formularz zgłoszeniowy podpisany przez rodzica lub opiekuna, należy przesłać do 20.03.2023 r. na adres e-mail: czestochowa@krus.gov.pl lub pocztą tradycyjną na adres: OR KRUS w Częstochowie ul. Korczaka 5, 42-200 Częstochowa.

Konkurs odbywa się w 2 etapach: wojewódzkim i centralnym. Na etapie wojewódzkim zostanie wybranych 3 laureatów, z których każdy otrzyma nagrodę o wartości ok. 500 zł, natomiast na etapie ogólnopolskim zostanie wybranych 20 laureatów, którzy otrzymają nagrody po ok. 1000 zł każdy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również