Wiadomości z Orzesza

Drogówka na "Dniu Roweru"

  • Dodano: 2014-06-09 17:30

Policjanci mikołowskiej drogówki wspólnie z mundurowymi z KWP Katowice uczestniczyli w "Dniu Roweru" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8 w Orzeszu. Stróże prawa pomagali w przeprowadzeniu egzamin na kartę rowerową oraz uczyli młodzież właściwych postaw w ruchu drogowym.

Podczas wydarzenia mundurowi wykorzystali specjalistyczny pojazd profilaktyczno-informacyjny, należący do wyposażenia śląskiej drogówki. Policjanci pomagali w przeprowadzeniu egzaminu na kartę rowerową oraz uczyli młodzież prawidłowych zachowań wobec pieszych i innych uczestników ruchu.

Młodzi rowerzyści, aby zdać egzamin musieli najpierw zmierzyć się z testem wiedzy o ruchu drogowym. Po tym etapie, na specjalnie ustawionym miasteczku drogowym ze znakami, uczniowie musieli pokonać niełatwy tor przeszkód. Dzięki uprzejmości Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach wszyscy uczestnicy otrzymali upominki w postaci materiałów edukacyjnych. Uczniowie, którzy zdobyli najlepsze wyniki  w rowerowej rywalizacji, otrzymali ponadto nagrody rzeczowe.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.