Wiadomości z Orzesza

Gdzie w powiecie mikołowskim będzie można zaszczepić się na COVID-19? Jest lista punktów

  • Dodano: 2021-01-08 14:00

W tej chwili w całej Polsce w tzw. szpitalach węzłowych szczepieni są przedstawiciele grupy zero, czyli przede wszystkich pracownicy ochrony zdrowia. Pierwsze szczepienia miały miejsce 27 grudnia.

W tej chwili szczepieniu mogą poddać się pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych, a także rodzice wcześniaków.

Procedura rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 zacznie się już w przyszłym tygodniu, dokładnie 15 stycznia. Prawo do zaszczepienia się w kolejnych etapach zyskają najpierw pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele (to tzw. etap pierwszy).

W etapie drugim do szczepienia będą mogły podejść osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne.

Trzeci etap szczepień to przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. W tym czasie realizowane będą również szczepienia pozostałej części dorosłej populacji od 16. roku życia.

Gdzie w powiecie mikołowskim będzie można zaszczepić się na COVID-19? Jest pełna lista punktów szczepień

W samym Mikołowie zorganizowano łącznie pięć punktów szczepień przeciw COVID-19, z których już wkrótce będą mogli korzystać mieszkańcy, zgłaszający się do przyjęcia szczepionki. Są to:

  • Centrum Zdrowia w Mikołowie Sp. z o.o. (w Przychodni Wielospecjalistycznej – Poradnia Ogólna) na ulicy Waryńskiego
  • Alimed Centrum Medyczne Alina Zakrzewska na ulicy Krawczyka
  • Ośrodek Rehabilitacyjno-Leczniczy Sp. z o.o. (Poradnia lekarza podstawowej opieki zdrowotnej) na ulicy Katowickiej
  • Familia Med. Sp. z o.o. (Przychodnia Lekarska) na Osiedlu Mickiewicza
  • Ośrodek dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Boże (Poradnia podstawowej opieki zdrowotnej) na Ulicy Gliwickiej w sołectwie Borowa Wieś

Dodatkowo, ze szczepień przeciwko COVID-19 będą mogli skorzystać mieszkańcy Łazisk Górnych w dwóch punktach szczepień:

  • Przedsiębiorstwo Usług Medycznych "Proelmed" Spółka z o.o. na placu Ratuszowym
  • Przedsiębiorstwo Usług Medycznych "Proelmed" Spółka z o.o. (Poradnia lekarza POZ) na ulicy Staszica

Po jednym punkcie szczepień przeciw COVID-19 zorganizowano na terenie Orzesza i Ornontowic, odpowiednio:

  • Orzesze - Mariacor Spółka z o.o. na ulicy Mikołowskiej
  • Ornontowice - Gminny Ośrodek Zdrowia W Ornontowicach na ulicy Klasztornej

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.