Wiadomości z Orzesza

Harcerski Szczep “Polana” - Orzeszanin Roku 2023

  • Dodano: 2024-06-12 07:45, aktualizacja: 2024-06-12 08:02

W dniu 10 czerwca, podczas posiedzenia Honorowego Kolegium, 2 Szczep Harcerski "Polana" został uhonorowany tytułem "Orzeszanin Roku 2023". Burmistrz Miasta Orzesze, Mariusz Oleś, ogłosił, że wniosek złożony do Urzędu Miejskiego został pozytywnie rozpatrzony.

Harcerski Szczep “Polana” - Orzeszanin Roku 2023

Ceremonia wręczenia statuetki odbędzie się 27 czerwca w trakcie Sesji Rady Miejskiej Orzesze. 2 Szczep Harcerski "Polana" jest aktywnie zaangażowany w działania społeczne, które wzmacniają więzi między młodzieżą a lokalną społecznością, a także w edukację i rozwój dzieci i młodzieży. W ubiegłym roku, dzięki ich wysiłkom, powstała nowa drużyna harcerska oraz gromada zuchowa, co świadczy o dynamicznym rozwoju harcerstwa w Orzeszu.

Tytuł "Orzeszanin Roku" jest przyznawany za wybitne osiągnięcia w różnych dziedzinach, które przynoszą miastu sławę i korzyść mieszkańcom. Prawo zgłaszania kandydatów do tego prestiżowego wyróżnienia mają m.in. Burmistrz Miasta, organizacje i stowarzyszenia, grupa 5 radnych, rady sołeckie, rady pedagogiczne szkół oraz grupa co najmniej 10 mieszkańców Orzesza.

Iwona LupaIwona Lupa
Źródło: FB Miasto Orzesze / Redakcja

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również