Wiadomości z Orzesza

III. Zimowy Bieg Orzeski zgromadził rzesze zawodników

  • Dodano: 2017-01-23 11:15, aktualizacja: 2017-02-10 14:57

Jaśkowice w słoneczne niedzielne popołudnie stały się areną zmagań biegowych podczas III. edycji Zimowego Biegu Orzeskiego.


Start i metę biegu zorganizowano w sąsiedztwie sali widowiskowej orzeskiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Trasa o dystansie 7 km, jak w latach poprzednich prowadziła drogą pożarową w lesie (dzielnica Bełk) po miękkim podłożu dobrej jakości. Limit czasu ukończenia biegu wynosił 75 minut. Zawody rozpoczęły się od krótkiego przemówienia Burmistrza Orzesza, Mirosława Blaskiego, w którym dziękował zapalonym biegaczom za liczne uczestnictwo, mimo mroźnej aury i życzył udanej, bezpiecznej rywalizacji. Podziękował także Fundacji Aktywni za inicjatywę organizacji imprezy. Bieg oficjalnie rozpoczął się równo o godzinie 13:00. Każdy zawodnik, który ukończył trasę otrzymał pamiątkowy medal. W biegu wzięło udział blisko 190 osób.

Biegacze rywalizowali w kilku kategoriach. W kategorii OPEN Mężczyzn zwyciężył i został głównym zwycięzcą całego biegu z czasem 23:30 Bartosz Karon, reprezentujący KS. Olkusz. Drugie miejsce zdobył Mateusz Wolnik z MOSiR ŁAZISKA GÓRNE, a trzeci był Adrian Wojtacha z KS. Olkusz.

Trzy najlepsze biegaczki w kategorii OPEN Kobiet to pierwsza na mecie z czasem 27:30 Michalina Mendecka z MOSiR Łaziska Górne, druga Daria Mendecka z MOSiR Łaziska Górne i trzecia Paulina Szpilowska z KS Olkusz.


Zwyciężczynie kategorii K1 (K18-30) to Michalina Mendecka z MOSiR Łaziska Górne, druga Daria Mendecka z MOSiR Łaziska Górne i trzecia na mecie Paulina Szpilowska z KS Olkusz.


W kategorii K2 (K31-44) wygrała Małgorzata Rencz z Orzesza, druga była Mariola Smol, a trzecia Katarzyna Pepel, reprezentująca Luxtorpeda Czerwionka-Leszczyny.


W kategorii K3 (K45+) zwyciężyły panie: Bogumiła Jasnoch z Mikołowa (I miejsce), druga Ewelina Sokół-Oleś z Pawłowic (II miejsce), trzecia Elżbieta Huzior z Orzesza (III miejsce).


Zwycięzcy kategorii M1 (M18-30) to Bartosz Karon, reprezentujący KS. Olkusz, drugi Mateusz Wolnik z MOSiR ŁAZISKA GÓRNE i trzeci Adrian Wojtacha z KS. Olkusz.


W kategorii M2 (M31-44) wygrał Tomasz Stachowicz z KS Olkusz, drugi na mecie był Sebastian Bartnik z Jastrzębia-Zdroju, reprezentujący klub GB Galopujące Ślimaki, a trzeci Piotr Jachimski z Rybnika.


W kategorii M3 (M45+) zwyciężyli panowie Krzysztof Waleczek z Łąki (I miejsce), Aleksander Damec z Rybnika (II miejsce), reprezentujący grupę OchajoRun & Friends i Witold Maj z Wręczycy Wielkiej, reprezentujący Oldboys Truskolasy (III miejsce).


Zwycięzcom puchary, medale, nagrody rzeczowe i finansowe wręczyli Burmistrz Orzesza, Mirosław Blaski i prezes zarządu Fundacji Aktywni, Tomasz Mrowiec. Organizatorem III edycji Zimowego Biegu Orzeskiego była orzeska Fundacja Aktywni.
Projekt ten jest współfinansowany przez Urząd Miasta Orzesze. Burmistrz Orzesza objął zawody Honorowym Patronatem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.