Orzesze - portal miejski Orzesze.com.pl

Wiadomości z Orzesza

III. Zimowy Bieg Orzeski zgromadził rzesze zawodników

• Dodano: 2017-01-23 11:15, aktualizacja: 2017-02-10 14:57

Jaśkowice w słoneczne niedzielne popołudnie stały się areną zmagań biegowych podczas III. edycji Zimowego Biegu Orzeskiego.

Start i metę biegu zorganizowano w sąsiedztwie sali widowiskowej orzeskiego Miejskiego Ośrodka Kultury. Trasa o dystansie 7 km, jak w latach poprzednich prowadziła drogą pożarową w lesie (dzielnica Bełk) po miękkim podłożu dobrej jakości. Limit czasu ukończenia biegu wynosił 75 minut. Zawody rozpoczęły się od krótkiego przemówienia Burmistrza Orzesza, Mirosława Blaskiego, w którym dziękował zapalonym biegaczom za liczne uczestnictwo, mimo mroźnej aury i życzył udanej, bezpiecznej rywalizacji. Podziękował także Fundacji Aktywni za inicjatywę organizacji imprezy. Bieg oficjalnie rozpoczął się równo o godzinie 13:00. Każdy zawodnik, który ukończył trasę otrzymał pamiątkowy medal. W biegu wzięło udział blisko 190 osób.

Biegacze rywalizowali w kilku kategoriach. W kategorii OPEN Mężczyzn zwyciężył i został głównym zwycięzcą całego biegu z czasem 23:30 Bartosz Karon, reprezentujący KS. Olkusz. Drugie miejsce zdobył Mateusz Wolnik z MOSiR ŁAZISKA GÓRNE, a trzeci był Adrian Wojtacha z KS. Olkusz.

Trzy najlepsze biegaczki w kategorii OPEN Kobiet to pierwsza na mecie z czasem 27:30 Michalina Mendecka z MOSiR Łaziska Górne, druga Daria Mendecka z MOSiR Łaziska Górne i trzecia Paulina Szpilowska z KS Olkusz.

Zwyciężczynie kategorii K1 (K18-30) to Michalina Mendecka z MOSiR Łaziska Górne, druga Daria Mendecka z MOSiR Łaziska Górne i trzecia na mecie Paulina Szpilowska z KS Olkusz.

W kategorii K2 (K31-44) wygrała Małgorzata Rencz z Orzesza, druga była Mariola Smol, a trzecia Katarzyna Pepel, reprezentująca Luxtorpeda Czerwionka-Leszczyny.

W kategorii K3 (K45+) zwyciężyły panie: Bogumiła Jasnoch z Mikołowa (I miejsce), druga Ewelina Sokół-Oleś z Pawłowic (II miejsce), trzecia Elżbieta Huzior z Orzesza (III miejsce).

Zwycięzcy kategorii M1 (M18-30) to Bartosz Karon, reprezentujący KS. Olkusz, drugi Mateusz Wolnik z MOSiR ŁAZISKA GÓRNE i trzeci Adrian Wojtacha z KS. Olkusz.

W kategorii M2 (M31-44) wygrał Tomasz Stachowicz z KS Olkusz, drugi na mecie był Sebastian Bartnik z Jastrzębia-Zdroju, reprezentujący klub GB Galopujące Ślimaki, a trzeci Piotr Jachimski z Rybnika.

W kategorii M3 (M45+) zwyciężyli panowie Krzysztof Waleczek z Łąki (I miejsce), Aleksander Damec z Rybnika (II miejsce), reprezentujący grupę OchajoRun & Friends i Witold Maj z Wręczycy Wielkiej, reprezentujący Oldboys Truskolasy (III miejsce).

Zwycięzcom puchary, medale, nagrody rzeczowe i finansowe wręczyli Burmistrz Orzesza, Mirosław Blaski i prezes zarządu Fundacji Aktywni, Tomasz Mrowiec. Organizatorem III edycji Zimowego Biegu Orzeskiego była orzeska Fundacja Aktywni.
Projekt ten jest współfinansowany przez Urząd Miasta Orzesze. Burmistrz Orzesza objął zawody Honorowym Patronatem.