Wiadomości z Orzesza

Inwestycja za milion złotych służy mieszkańcom Orzesza

  • Dodano: 2024-02-21 13:30

Pod koniec 2021 roku do użytku został oddany budynek Orzeskiego Centrum Integracji i Rozwoju, który znajduje się przy stadionie miejskim w Orzeszu (ul. Bukowina).  Koszt inwestycji wyniósł około milion złotych i w całości został on sfinansowany z budżetu miasta.

Inwestycja za milion złotych służy mieszkańcom Orzesza

Z Orzeskiego Centrum Integracji i Rozwoju korzystają dzieci i młodzież zrzeszeni w orzeskich klubach sportowych. Drużyny trenujące na stadionie mają do dyspozycji szatnie oraz węzeł sanitarny. W budynku znajdują się 2 szatnie wraz z sanitariatami, pokój sędziów, sala konferencyjna, pomieszczenie medyczne, toaleta. Uzupełnieniem są pomieszczenia gospodarcze, techniczne i magazynowe, pralnia na potrzeby klubów sportowych oraz dwa sanitariaty dostępne z zewnątrz budynku, w tym jeden przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

Teren wokół OCIiR-u jest uporządkowany, ogrodzony, znajdują się tu 2 miejsca parkingowe, ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Wybudowano nowe schody prowadzące na koronę  stadionu.

Administratorem obiektu jest Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej.  W 2023r. część pomieszczeń OCIiR-u została bezpłatnie użyczona do korzystania dwóm klubom sportowym działającym w ramach uzyskanych od miasta dotacji na prowadzenie  zajęć dla orzeskich dzieci i młodzieży.  Kluby korzystają z obiektu zgodnie z uzgodnionym harmonogramem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również