Wiadomości z Orzesza

Jechała "zygzakiem". Zareagował jadący za nią mężczyzna

  • Dodano: 2023-01-11 06:30, aktualizacja: 2023-01-10 19:43

W ręce policjantów z Orzesza trafiła 48-letnia kierująca, która około północy z poniedziałku na wtorek zdecydowała się wsiąść za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Kobieta jechała "zygzakiem", czym zwróciła na siebie uwagę jadącego za nią mężczyzny.

Nieodpowiedzialna kierująca

10 stycznia tuż po północy policyjny patrol z orzeskiego komisariatu został skierowany do Ornontowic na ulicę Zamkową, gdzie jeden kierowców ujął kobietę, która prowadziła samochód pod wpływem alkoholu. 34-latek zauważył ją, bo ta jechała "zygzakiem". Nabrał więc podejrzeń i na pobliskiej stacji paliw udało mu się zabrać kobiecie kluczyki z auta. Mieszkanka Ornontowic została poddana badaniu stanu trzeźwości z wynikiem 0,6 promila. W dodatku, w grudniu 2022 roku, kobiecie zatrzymano prawo jazdy. 48-latka stanie przed sądem. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności.

Wskazana sytuacja to kolejne potwierdzenie, że nawet najsprawniej działająca Policja nie będzie funkcjonować bez współpracy z lokalną społecznością. Po raz kolejny przedstawiamy Państwu reakcję obywatela, dzięki któremu wyeliminowano z ruchu nietrzeźwego kierującego.

Nie reagujesz — akceptujesz! To kampania społeczna śląskiej Policji, która ma na celu przede wszystkim ograniczenie liczby przestępstw pospolitych, między innymi poprzez zwiększenie świadomości obywatelskiej i wzmocnienie reakcji mieszkańców regionu na naruszenia prawa szczególnie dla nich uciążliwe. Bezpieczeństwo publiczne to nasza wspólna sprawa i wspólna troska. - apelują policjanci.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również