Wiadomości z Orzesza

Jubileusz 5-lecia Grupy Fotograficznej eF

  • Dodano: 2014-10-27 15:00

W piątek 24 października w Miejskim Ośrodku Kultury odbył się wernisaż wystawy fotograficznej "Trzy na pięć" przygotowanej z okazji jubileuszu 5-lecia Grupy Fotograficznej eF.

Każdy z jej uczestników przygotował 3 tematyczne fotografie, stąd nazwa przygotowanej wystawy "Trzy na pięć".
Grupa Fotograficzna eF to grupa pasjonatów która działa w Miejskim Ośrodku Kultury w Orzeszu od października 2009 roku (wtedy jako dyskusyjny klub fotograficzny). Inicjatorką powstania grupy i pierwszą jej instruktorką była Joanna Wojtyczka. Obecnie grupę prowadzi Katarzyna Miguła. Rokrocznie grupa organizuje wystawy zbiorowe które goszczą w galeriach sąsiadujących instytucji kultury, galeriach restauracyjnych, salach wystawowych etc.

Uczestnicy "eF" wyjeżdżają na festiwale, biorą udział w warsztatach. W okresie wiosenno-letnim grupa wyjeżdża na plenery do okolicznych miast (Katowice, Rybnik, Pszczyna, Moszna, Paczków), a dzięki nowej pracowni fotograficznej ma możliwość realizowania swoich najbardziej oryginalnych pomysłów fotograficznych.

Podczas wernisażu wręczone zostały listy gratulacyjne od Małgorzaty Lorens - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury oraz w imieniu władz samorządowych od przewodniczącego Rady Miejskiej Jana Macha i wiceburmistrza Andrzeja Bujoka.
Wystawa "Trzy na pięć" potrwa do 24 listopada, można ją zwiedzać w Galerii Orzesze w MOK.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.