Wiadomości z Orzesza

Komendanci garnizonu mikołowskiego oddali hołd poległym funkcjonariuszom

  • Dodano: 2022-11-02 07:00, aktualizacja: 2022-11-01 19:43

Mikołowskie środowisko policyjne od wielu lat z należytą czcią zachowuje pamięć o koleżankach i kolegach, którzy odeszli na wieczną wartę.

Pamięć o zmarłych funkcjonariuszach

W związku z okresem Wszystkich Świętych Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie podinsp. Dariusz Klimczak wraz ze swoim Zastępcą nadkom. Andrzejem Rudolfem oraz komendantami orzeskiego i łaziskiego komisariatu odwiedzili znajdujące się na terenie powiatu mikołowskiego groby poległych funkcjonariuszy.

Delegacja odwiedziła miejsce pochówku podkom. Karola Włosoka - Komendanta Posterunku Oficerskiego Policji Województwa Śląskiego w Mikołowie, które znajduje się na cmentarzu ewangelickim przy Parafii Ewangelicko - Augsburskiej w Mikołowie. Następnie mundurowi udali się do dzielnicy Bujaków, gdzie przy Sanktuarium Matki Bożej położony jest kamienny obelisk z nazwiskami pomordowanych 1940 roku. Ostatnim punktem stał się cmentarz w Ornontowicach. Tam z kolei postawiony jest pomniku "Ku pamięci pomordowanych przez NKWD policjantów pochodzących z Ornontowic". W każdym z tych miejsc zapalono znicze symbolizujące nieprzemijającą o zmarłych pamięć.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również