Wiadomości z Orzesza

Komunikat miasta ws. wyboru zadania do realizacji spośród zgłoszonych wniosków

  • Dodano: 2020-09-10 06:30, aktualizacja: 2020-09-09 20:52

W związku z sytuacją epidemiologiczną występującą od miesiąca marca bieżącego roku nie było możliwości zorganizowania spotkań mieszkańców, celem wyboru zadania do realizacji spośród zgłoszonych wniosków.

Mieszkańcy zgłosili po dwa wnioski dla Centrum i dla Jaśkowic. Wobec powyższego Burmistrz zaproponował, aby w roku bieżącym zostały zrealizowane dwa zadania, po jednym w Centrum i w Jaśkowicach, a w roku kolejnym pozostałe dwa zadania. Propozycja Burmistrza została pozytywnie zaopiniowana przez Komisję Gospodarki Komunalnej, Budownictwa, Budżetu i Mienia Gminy.

Po przeprowadzonych rozmowach z wnioskodawcami ustalono, że w roku bieżącym w Centrum w ramach przyznanej kwoty zostanie przygotowany teren pod Miasteczko rowerowe z grami kreatywnymi przy Szkole Podstawowej Nr 1, natomiast w Jaśkowicach zakupione zostaną komputery do sali informatycznej w Szkole Podstawowej Nr 4.

Pozostałe dwa zadania (w Centrum "Street Workout" na terenie przy ul. Bukowina, w Jaśkowicach zakup sprzętu ratownictwa technicznego celem zaspokojenia gotowości bojowej jednostki OSP Jaśkowice) zostaną wpisane do budżetu miasta na rok 2021. Tym samym w roku przyszłym nie będzie możliwości zgłaszania przez mieszkańców nowych wniosków.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również