Wiadomości z Orzesza

Konferencja "Subkultura pseudokibiców - współczesne problemy i wyzwania

  • Dodano: 2017-12-20 15:00

Policjanci Wydziału Prewencji KWP w Katowicach zorganizowali konferencję szkoleniową pn. "Subkultura pseudokibiców – współczesne problemy i wyzwania". Podczas spotkania, które odbyło się w sali Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego omówiono problematykę pseudokibiców w kontekście wyzwań stojących przed organami ścigania, władzami samorządowymi oraz klubami sportowymi.

Problem stadionowych chuliganów to bolączka organizatorów różnego rodzaju imprez sportowych. Dodatkowe zabezpieczenia, zakazy, wzmożone kontrole i kordony policji wpisały się już w stały obraz rozgrywek sportowych.

Powyższemu zagadnieniu poświęcona była dzisiejsza konferencja pn. Subkultura pseudokibiców -współczesne problemy i wyzwania, która odbyła się w sali Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach. W spotkaniu udział wzięli Zastępca Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarzadzania Kryzysowego ŚUW w Katowicach Józef Korzusnik, Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Katowicach podinsp. Dawid Kaszuba, koordynator zespołu zajmującego sie problematyką nieletnich i profilaktyką społeczną podinsp. Adam Strzebińczyk oraz przedstwiciele samorządów, klubów sportowych, szkolnictwa i policjanci garnizonu śląskiego.

Wystąpienia specjalistów z róznych dziedzin, którzy omówli wybrane aspekty dotyczace bezpieczeństwa imprez masowych, spotkały się z dużym zaiinteresowaniem uczestników spotkania. Organizatorzy, prlengenci oraz uczestnicy dzisiejszej konferencji mają nadzieje, że wykłady, ożywiona dyskusja i wymiana doświadczeń na temat negatywnych zjawisk na obiektach sportowych, wpłynie pozytywnie na kształtowanie właściwych postaw kibiców oraz pozwoli wypracować procedury i narzedzia zapewniające bezpieczeństwo wszystkich miłosników sportu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.