Wiadomości z Orzesza

Konkurs „Zielona Pracownia’2024”: WFOŚiGW wspiera szkoły w tworzeniu pracowni naukowych

  • Dodano: 2024-06-14 07:15, aktualizacja: 2024-06-14 07:32

Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił wyniki konkursu "ZIELONA PRACOWNIA’2024". Ceremonia wręczenia nagród odbyła się w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. Inicjatywa ta ma na celu wspieranie szkół w tworzeniu pracowni naukowych z zakresu przyrody, biologii, ekologii, geografii, chemii i fizyki.

Konkurs „Zielona Pracownia’2024” 

Wśród laureatów znalazły się dwie szkoły z Orzesza: Szkoła Podstawowa nr 6 oraz Szkoła Podstawowa nr 8. Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) podjął decyzję o dofinansowaniu dwóch zadań:

  1. Orzeszkowe laboratorium w SP6: Projekt ten otrzymał dotację w wysokości 46 955 zł, a Miasto Orzesze wniosło środki własne w wysokości 35 243 zł.

  2. Planeta pod mikroskopem: Drugie zadanie otrzymało dotację w wysokości 47 914,96 zł, a Miasto Orzesze wniosło środki własne w wysokości 62 399,82 zł.

Dzięki tym inicjatywom, szkoły będą mogły wyposażyć swoje pracownie w niezbędny sprzęt i materiały, umożliwiając uczniom prowadzenie badań i eksperymentów związanych z naukami przyrodniczymi. To ważny krok w kształceniu młodych ludzi i rozwijaniu ich zainteresowań naukowych.

Iwona LupaIwona Lupa
Źródło: FB Miasto Orzesze / Redakcja

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również