Wiadomości z Orzesza

Mariusz Oleś został wybrany na burmistrza Orzesza!

  • Dodano: 2024-04-22 09:45, aktualizacja: 2024-04-22 11:16

Znamy już oficjalne wyniki II tury wyborów na burmistrza Orzesza. Mieszkańcy zdecydowali, że włodarzem miasta zostanie Mariusz Oleś, kandydat KWW Razem dla Orzesza. 

Mariusz Oleś głosem większości

Zgodnie z oficjalną informacją Państwowej Komisji Wyborczej dotyczącą wyborów na burmistrza miasta Mariusz Oleś otrzymał wynik większy od kontrkandydata Mirosława Blaskiego. W drugiej turze otrzymał 59,15%, a jego oponent 40,85%. Różnica między kandydatami wyniosła aż 18,3%! Frekwencja we wczorajszym głosowaniu wyniosła 41,88%, co oznacza, że z 16 404 osób uprawnionych do głosowania, w wyborach wzięło udział jedynie 6 870 z nich.

Swój komentarz dotyczący wyborów postanowił przedstawić w formie krótkiego wideo, które ukazuje nowego burmistrza od innej, mniej oficjalnej strony. 

Działa dla ludzi

Nowy burmistrz Orzesza może pochwalić się wieloma osiągnięciami i działaniami na rzecz różnych społeczności. W 2014 roku został laureatem plebiscytu Dziennika Zachodniego Lider Roku 2014. Oleś założył fightclub „Niepokorni”, a także pierwszą w powiecie szkołę rycerską dla dzieci, gdzie mogą rozwijać wiele umiejętności. Od momentu wybuchu wojny na Ukrainie prowadził wiele misji ratunkowych, jadąc w epicentrum makabrycznych wydarzeń. Dodatkowo na co dzień jest członkiem grupy szybkiego reagowania, by móc ratować ludzkie życia.
 

Weronika MyszkaWeronika Myszka
Źródło: PKW, FB Razem dla Orzesza / fot. FB Razem dla Orzesza

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również