Wiadomości z Orzesza

Mieszkańcy blokowali dwie drogi

 • Dodano: 2010-10-05 08:30, aktualizacja: 2010-10-28 11:03
Mieszkańcy blokowali dwie drogi

Godzinę trwał protest mieszkańców na przejściach dla pieszych w dwóch dzielnicach Orzesza: Zawiści i Gardawicach. Protestujący wstrzymali ruch na Drodze Krajowej nr 81 i Drodze Wojewódzkiej nr 926.


Protest rozpoczął w poniedziałek się o godz. 11:00 - mieszkańcy prze godzinę chodzili po przejściach dla pieszych przy Gimnazjum nr 2 w Gardawicach oraz na ul. Mikołowskiej (DW 926) w pobliżu Ośrodka Terapii Nerwic Dzieci i Młodzieży.


Protestujący domagają się zmiany organizacji ruchu w rejonie popularnej "Wiślanki" czyli DK81. Mieszkańcy mają problem z dojazdem do posesji, muszą nadkładać kilka kilometrów, dlatego żądają dodatkowych zjazdów z dwupasmówki. Ponadto domagają się skutecznej walki z hałasem i poprawy komunikacji miejskiej w gminie. Organizatorzy protestu zapowiadają, że blokady będą powtarzane do skutku.

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • centralna

  "Kotku"... nasze działki w większości były przed DK81, mojej Babci zabrano (wypłacając śmieszna sumkę) sporo działki, żeby wybudować drogę dwupasmową, podobna sytuacja jest z sąsiadami. Nikomu nie chciało się wycinać lasu...lepiej zabrać gotowe podłoże. Wniosek: większość mieszkańców została skazana na hałas a nie wybrała go dobrowolnie. Wyrozumiałości!

 • Teresa

  Po wielu pismach skierowanych do zarządcy Głównych Dróg Krajowych z prośbą o przywrócenie lewoskrętu,który został zamknięty oblachowaniem,o postawienie ekranów dźwiękochłonnych-co zmniejszyłoby nadmiar hałasu,o wykonanie drogi wewnętrznej,która spowodowałaby bezpieczniejszy dojazd do domów, o przejście dla pieszych w miejscu umożliwiającym swobodne dojście do pracy i poradni zdrowotnej w Łaziskach-blokada ta stała się koniecznością.No niestety przez siedem lat nic się pozytywnego dla nas nie działo.Przeciwnie były w tych miejscach potrącenia,śmierć.

 • bastek00

  ... Ci ludzie tam mieszkają od dawna?? Nie mają gdzie zawrócić samochodem żeby zjechać do posesji, ponieważ "środek" został "zamknięty" betonem. Na górce w Gardawicach jest problem wyjechać gdy światła nie działają. Skoro Żory potrafiły postawić ekrany to znaczy że się da. Jechałem w tym korku, denerwujące ale ktoś ma prawo bronić swojego. Popieram.

 • Kotek

  Ludzie złoci czasem dla rozwoju trzeba patrzeć dalej niż własny ogródek. Kupując działkę przy DK81 należało się liczyć z tym, że hałas jest nieunikniony.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.