Orzesze - portal miejski Orzesze.com.pl

Wiadomości z Orzesza

Na dożynkach w Gardawicach bawiono się do północy!

  • Dodano: 2017-08-30 08:15, aktualizacja: 2017-08-29 20:32

W minioną niedzielę, 27 sierpnia, w Gardawicach odbyły się dożynki. Tradycyjnie rozpoczęły się od przejazdu okazałego korowodu. Nie zabrakło pysznego swojskiego kołocza i mnóstwa atrakcji.

Tradycyjnie dożynki rozpoczęły się od przejazdu okazałego korowodu, na czele którego można było podziwiać amazonki ze Stajni Diablo, za którymi jechał wóz bojowy OSP Gardawice, następnie Orkiestra Dęta Elektrowni Łaziska, poczty sztandarowe oraz przepięknie udekorowane ciągniki i dorożki.

Podczas mszy świętej dziękczynnej nowy proboszcz gardawickiej parafii ks. Ireneusz Kliche poświęcił chleb przyniesiony przez starostów – Iwonę i Marka Ćmielów.

Po mszy wszyscy goście udali się na boisko LKS, gdzie czekał pyszny swojski kołocz i mnóstwo atrakcji. Dzieci szalały na dmuchańcach, a dorośli bawili się do muzyki granej i śpiewanej na żywo przez utalentowaną wokalistkę, laureatkę wielu nagród muzycznych, mieszkankę naszego miasta – Michalinę Starostę.

Imprezę, podobnie jak w roku ubiegłym, prowadziła konferansjerka Aleksandra Poloczek, która nikomu nie pozwoliła usiedzieć w miejscu, zapraszając do wspólnej zabawy.

Goście bawili się aż do północy, co świadczy o udanych obchodach dożynkowych, za przygotowaniem których stoi sołtys Krystyna Girgiel wraz z Radą Sołecką.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.