Wiadomości z Orzesza

Nowe samochody dla Policji

  • Dodano: 2020-11-24 06:30, aktualizacja: 2020-11-23 17:21

Dwa nowe, nieoznakowane radiowozy właśnie trafiły na stan jednostek mikołowskiego garnizonu.

Wczoraj w siedzibie mikołowskiego i łaziskiego magistratu odbyło się uroczyste przyjęcie nowych, nieoznakowanych radiowozów. Komendant Powiatowy Policji w Mikołowie - nadkom. Dariusz Klimczak - z rąk Burmistrza Mikołowa Stanisława Piechuli oraz Burmistrza Łazisk Górnych Aleksandra Wyry odebrał klucze do zakupionych właśnie samochodów. W symbolicznym przekazaniu sprzętu wziął udział także Starosta Mikołowski Mirosław Duży.

To właśnie dzięki ogromnemu finansowemu wsparciu tych jednostek samorządu terytorialnego policjanci będą mogli pracować jeszcze wydajniej i efektywniej

Flota mikołowskiej Policji ( w tym flota komisariatów w Orzeszu i Łaziskach Górnych) to 32 samochody, w tym 13 nieoznakowanych. Otrzymane właśnie pojazdy trafią do Mikołowa oraz Łazisk Górnych. Mają silniki benzynowe o pojemności 1,4 litra i 140 KM. Ponadto, zawierają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu policjantom, którzy będą pełnili w nich służbę. Każdy z nich wart jest ponad 90.000 złotych.

Na ich zakup połowę kwoty wyłożyły samorządy terytorialne, tj. Urząd Miasta Mikołów , Urząd Miasta Łaziska Górne oraz Starostwo Powiatowe w Mikołowie, natomiast resztę dofinansowała Komenda Główna Policji.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.