Wiadomości z Orzesza

O policyjnej pracy na pikniku

  • Dodano: 2024-04-09 10:00

Dzielnicowy Komisariatu Policji w Orzeszu w minioną sobotę na pikniku w Ornontowicach przedstawił zainteresowanym sprzęt policyjny, przybliżył zawód policjanta oraz rozmawiał o bezpieczeństwie.

6 kwietnia w Ornontowicach na terenie KWK Budryk odbył się piknik z okazji 30-lecia kopalni. Na miejscu obecny był dzielnicowy pobliskiego komisariatu aspirant Mariusz Sacawa.

Policjant udostępnił policyjny radiowóz, w którym każdy zainteresowany mógł usiąść za kierownicę i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant. Zaprezentował także sprzęt codzienny policjanta, jednak największym zainteresowaniem cieszyło się badanie daktyloskopowe.

Policjant wykonał ich ponad sto i nie tylko dzieciom

Dorośli także skusili się na sprawdzenie, jak w rzeczywistości wygląda pobranie odcisku palca. Na najmłodszych czekały także kolorowanki pn. "Hektor" z policyjnym przesłaniem, żeby już od najmłodszych lat wpajać naszym pociechom zasady bezpieczeństwa. Na dorosłych także czekały niespodzianki. Każdy zainteresowany niezależnie od wieku otrzymał odblaski i instrukcję policjanta jak prawidłowo nosić elementy odblaskowe. Ważne jest, by nosić je w takim miejscu, aby znalazły się w polu działania świateł samochodowych i były zauważalne dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków.

Obecność dzielnicowego na pikniku przybliżyła zainteresowanym, jak wygląda zawód policjanta. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również