Wiadomości z Orzesza

Od ponad 2 lat znęcał się nad żoną. Teraz ma zakaz zbliżania się do niej

  • Dodano: 2022-08-04 06:30, aktualizacja: 2022-08-03 23:19

Policjanci z Komisariatu Policji w Orzeszu zatrzymali 54-letniego mężczyznę, który od dłuższego stosował wobec żony przemoc fizyczną i psychiczną.

Zakaz zbliżania do żony

Zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazuje, iż mieszkaniec Orzesza znęcał się nad swoją żoną bardzo długiego czasu. Wszczynał awantury, a podczas nich wyzywał ją i poniżał, starał się ograniczać jej kontakty z rodziną. 53-latek nie poprzestawał na słowach, a kiedy był pod wpływem alkoholu, stawał się jeszcze bardziej agresywny. Domowy oprawca bił żonę, uderzał po głowie, szarpał, wykręcał ręce i groził śmiercią, zadawał cierpienie i dręczył pokrzywdzoną.

W Komisariacie Policji w Orzeszu mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty znęcania się i uszkodzenia ciała. Sprawca domowej przemocy został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Mikołowie. Podejrzany musi natychmiast opuścić dotychczasowe miejsce zamieszkania, ma zakaz zbliżania się do żony i kontaktowania się z nią, a raz w tygodniu musi stawiać się w orzeskiej jednostce Policji, gdzie będzie realizowany kolejny środek zapobiegawczy - policyjny dozór. Mieszkańcowi Orzesza grozi do 5 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również