Wiadomości z Orzesza

Orzeska "Trzynastka" w nowych kombinezonach

  • Dodano: 2022-02-17 10:30

Starosta Mikołowski Mirosław Duży oraz naczelnik Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem Starostwa Powiatowego w Mikołowie Bartłomiej Depta przekazali wczoraj dowódcom orzeskiej „13 Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Orzesze” ufundowane przez Powiat nowe kombinezony specjalne „Scantex”.

Nowe kombinezony dla orzeskiej "Trzynastki"

Są to kombinezony zatwierdzone przez Państwową Straż Pożarną właśnie dla takich grup jak „13 Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Orzesze”. Mają jaskrawy kolor by nie zgubić się w lesie podczas działań prowadzonych często również po zmroku.

Grupa działająca w ramach Stowarzyszenia Miłośników Miasta Orzesze powstała dwa lata temu. „Nasza grupa składa się już z dwudziestu osób. Działamy społecznie, sygnały o zaginionych osobach dostajemy od mieszkańców powiatu. Telefon alarmowy do naszej grupy jest opublikowany na profilu facebook’owym. Po każdym takim sygnale ogłoszony jest alarm, zbiórka i ruszamy do akcji” – podkreśla Mariusz Oleś, dowódca „13 Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Orzesze”.

„Wasza aktywność społeczna jest godna podziwu, ponieważ służy wspólnemu dobru. Działacie na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Orzesza i całego Powiatu. Takie działania, w miarę naszych możliwości finansowych, zawsze będziemy wspomagać” – podsumował spotkanie Starosta Mikołowski Mirosław Duży.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.