Wiadomości z Orzesza

Orzeska "Trzynastka" w nowych kombinezonach

  • Dodano: 2022-02-17 10:30

Starosta Mikołowski Mirosław Duży oraz naczelnik Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem Starostwa Powiatowego w Mikołowie Bartłomiej Depta przekazali wczoraj dowódcom orzeskiej „13 Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Orzesze” ufundowane przez Powiat nowe kombinezony specjalne „Scantex”.

Nowe kombinezony dla orzeskiej "Trzynastki"

Są to kombinezony zatwierdzone przez Państwową Straż Pożarną właśnie dla takich grup jak „13 Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza Orzesze”. Mają jaskrawy kolor by nie zgubić się w lesie podczas działań prowadzonych często również po zmroku.

Grupa działająca w ramach Stowarzyszenia Miłośników Miasta Orzesze powstała dwa lata temu. „Nasza grupa składa się już z dwudziestu osób. Działamy społecznie, sygnały o zaginionych osobach dostajemy od mieszkańców powiatu. Telefon alarmowy do naszej grupy jest opublikowany na profilu facebook’owym. Po każdym takim sygnale ogłoszony jest alarm, zbiórka i ruszamy do akcji” – podkreśla Mariusz Oleś, dowódca „13 Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Orzesze”.

„Wasza aktywność społeczna jest godna podziwu, ponieważ służy wspólnemu dobru. Działacie na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Orzesza i całego Powiatu. Takie działania, w miarę naszych możliwości finansowych, zawsze będziemy wspomagać” – podsumował spotkanie Starosta Mikołowski Mirosław Duży.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również