Wiadomości z Orzesza

Orzeski Bieg Uliczny oraz Piknik Rodzinny

  • Dodano: 2012-08-31 15:15

Zapraszamy na Orzeski Bieg Uliczny oraz Piknik Rodzinny.

 

Bieg rozpocznie się o godz. 14:00 na stadionie Sokoła. Tam odbędą się biegi dla dzieci w poszczególnych kategoriach wiekowych. Po nich o 14:30 bieg młodzieży szkół gimnazjalnych na dystansie 1000m. Główny start rozpocznie się o godzinie 15:00 na dystansie 10km (2 pętle wyznaczoną trasą). Tuż po nim, o 15:10 wystartuje 5 kilometrowy bieg po zdrowie oraz spacer Nordic Walking. Zapisów na bieg będzie można dokonywać od godz.12:00 na parkingu przy budynku ,,MKS” Sokół Orzesze, gdzie powstanie biuro zawodów. Po zakończeniu biegów oficjalne rozpoczęcie Pikniku, które nastąpi o godzinie 16.00 kiedy to na scenie pojawi się zespół "ICHTIOS" z Mikołowa, grający spokojną muzykę dla osób w każdym wieku.

 

Warte nadmienienia jest to, iż zespół tworzy 11 osób w tym 8 wokalistek. Około godziny 17:00 planowane jest wręczenie nagród najszybszym biegaczom w poszczególnych kategoriach. Tuż po uhonorowaniu zwycięzców, grupa "Capoeira UNICAR" z Mikołowa da kilkunastominutowy pokaz capoeiry czyli sztuki walki opierającej się na rytmice oraz akrobacjach. Następnie planowany jest koncert zespołu Jazzowego który spokojnym brzmieniem ma być swoistą ciszą przed burzą, gdyż ok. godz. 19 na scenie wystąpią dwa zespoły grające mocniejsze uderzenia. Jako pierwszy wystąpi orzeski zespół heavy metalowy "Frozen Fire", a zaraz po nim mikołowska „Prokuratura” grająca punk rocka.

 

Podczas trwania pikniku najmłodsi uczestnicy imprezy będą mieli możliwość aktywnego spędzenia czasu, poprzez wzięcie udziału w różnych grach i zabawach, w których za udział otrzymają symboliczne nagrody. Gry i zabawy to nie jedyne atrakcje które czekają na dzieci w trakcie imprezy, o szczegółach będzie można się przekonać samemu 9 września, zapraszamy wszystkich serdecznie najpierw do kibicowania, a później do wspólnej zabawy!

 

Za organizację imprezy odpowiedzialna jest orzeska fundacja "Aktywni" której prezesem jest Tomasz Mrowiec oraz internetowy portal czasu wolnego powiatu mikołowskiego "FIKO-MIKO.pl", a konkretnie osoby odpowiedzialne za organizację eventów z ramienia portalu.

 

Impreza współfinansowana jest przez Gminę Orzesze.

Orzeski Bieg Uliczny oraz Piknik Rodzinny

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.