Wiadomości z Orzesza

Orzeszanin Człowiekiem Roku 2013 Powiatu Mikołowskiego

  • Dodano: 2014-02-04 12:15

Aleksander Tabacki, lekarz weterynarii z Orzesza – Człowiekiem Roku 2013 Powiatu Mikołowskiego!

Miło nam poinformować, że w plebiscycie na Człowieka Roku 2013, oddz. mikołowski, zwyciężył "nasz" człowiek – weterynarz Aleksander Tabacki. Jego kandydaturę do konkursu zgłosiło Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt Powiatu Mikołowskiego Pro Animalni, które prężnie działa od początku 2013 roku. Aleksander Tabacki jest prezesem tego stowarzyszenia, a jego siedziba mieści się w Orzeszu.

Stowarzyszenie Pro Animalni realizuje programy edukacyjne kształtujące właściwe postawy dzieci i młodzieży pod hasłem „Odpowiedzialny opiekun”, „Oznakuj swojego psa”, „Posprzątaj po swoim psie”, „Kot nie Ślimak, domku nie nosi”, „Podaruj dom tymczasowy dla bezdomniaka”. Pro Animali czyni starania dla budowy schroniska dla zwierząt służące bezdomnym zwierzętom z naszego powiatu. Póki co zwierzaki z terenu całego powiatu trafiają do schroniska w Rudzie Śl.

Do konkursu zgłoszono 9 kandydatur. Do ostatniej chwili głosowania zacięta walka toczyła się między kandydaturą Tabackiego i Magdaleny Wiśniewskiej – rzeczniczki mikołowskiej policji. Ostatecznie na Aleksandra Tabackiego oddano 6521 głosów, na sierżant Magdalenę Wiśniewską – 6445 głosów (II miejsce), a na Iwonę Woźniak, szefową grupy teatralnej Naumiony z Ornontowic - 2145 głosów (III miejsce).

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.