Orzesze - portal miejski Orzesze.com.pl

Wiadomości z Orzesza

Orzesze ma własny hejnał

  • Dodano: 2017-01-20 10:15

Gmina dołączyła do grona miast posiadających reprezentacyjny motyw muzyczny.

Samorząd Orzesza postanowił wziąć przykład z sąsiednich Łazisk Górnych i tym samym znaleźć się w gronie miast województwa śląskiego takich, jak Katowice, Chorzów, Bytom, Bielsko-Biała czy Cieszyn, które posiadają hejnał. Konkurs na melodię mającą reprezentować Orzesze został rozpisany w marcu zeszłego roku. Inicjatywa stworzenia charakterystycznego dla gminy motywu muzycznego wypłynęła od orzeskiego radnego i sołtysa Zawady, Bartłomieja Marka.


Komisja konkursowa w maju wybrała zwycięską kompozycję. Co ważne w przypadku hejnałów, wymagane było także opracowanie tematu muzycznego na trąbkę solo tak, aby możliwe było jej zagranie przez hejnalistę. Twórcą zwycięskiej kompozycji okazał się sam pomysłodawca – zawodowy muzyk, który początkowo chcąc pozostać anonimowym, zgłosił swoje dzieło w konkursie na hejnał Orzesza jednak pod własnym nazwiskiem. Oprócz zwycięskiej kompozycji swoje propozycje zgłosiło dwóch twórców – z Katowic i Rzeszowa.

Orzeski hejnał został finalnie zaprezentowany mieszkańcom miasta podczas 25. Finału WOŚP w trakcie tradycyjnego Światełka do Nieba. Utwór będzie wykonywany o wyznaczonych godzinach i w trakcie ważnych dla Orzesza wydarzeń.

Zwycięskiej kompozycji można posłuchać na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Orzeszu (LINK).

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.