Studia pedagogiczne na Wydziale Sztuk i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego to interesująca propozycja dla młodzieży (i nie tylko) z Orzesza i okolic. Przygotowujesz się do matury, a może chcesz zdobyć nowe kompetencje? Przekonaj się, jakie możliwości mają absolwenci cieszyńskiego wydziału UŚ!
- Instytut Pedagogiki UŚ w Cieszynie oferuje 3 kierunki pedagogiczne pierwszego i drugiego stopnia na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych,
- Studenci zdobywają wiedzę teoretyczną i umiejętności poszukiwane w różnych obszarach rynku pracy, nie tylko w placówkach oświatowo-wychowawczych,
- Osoby studiujące w Cieszynie mogą korzystać z wielu atutów tutejszego kampusu
To, w jaki sposób odbywają się studia na kierunkach pedagogicznych, zależy m.in. od wybranego trybu. Pedagogikę możesz studiować zarówno w formie stacjonarnej, jak i zaocznej. Każda z tych opcji ma określone zalety. Możesz całkowicie skupić się na nauce i cieszyć się studenckim życiem w Kapusie Cieszyn, albo łączyć studiowanie z pracą w pełnym wymiarze. Wejdź na https://studiujwcieszynie.pl/pedagogika/ i dowiedz się więcej o ośrodku akademickim, wykładowcach czy metodach pracy i prowadzenia zajęć.
Studia pedagogiczne – jednolite magisterskie lub studia licencjackie. Specjalizacje z zakresu pedagogiki
Studiowanie na kierunkach: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz pedagogika specjalna trwa dziesięć semestrów. Na drugim z kierunków trzeba wybrać specjalność – edukację i rehabilitację osób z niepełnosprawnością intelektualną lub surdopedagogikę z arteterapią. Studia przygotowują do największych wyzwań związanych z zawodem nauczyciela i wychowawcy w szkołach, świetlicach środowiskowych, ośrodkach socjoterapii i opiekuńczo-wychowawczych. Inne możliwości przyszłej pracy zawodowej po studiach pedagogicznych to:
- asystent rodziny;
- doradztwo zawodowe;
- firmy szkoleniowe;
Pedagogika jest kierunkiem dwustopniowym. Istotne znaczenie ma wybór specjalności, gwarantujących absolwentom uprawnienia i kompetencje zawodowe. Oferta kształcenia jest dostosowana do rzeczywistości – uwzględnia dynamikę społeczną i wymagający rynek pracy. Możliwe do wyboru specjalności to:
- pedagogika korekcyjna i opiekuńczo-wychowawcza;
- pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i wychowanie do życia w rodzinie;
- pedagogika resocjalizacyjna i (w trakcie licencjatu) socjoterapia lub (podczas studiów magisterskich) edukacja międzykulturowa.
Osoby studiujące w Cieszynie mogą korzystać z wielu atutów tutejszego kampusu
Kierunki pedagogiczne nie są jedynymi, na których można studiować na Wydziale Sztuki i Edukacji UŚ – informacje o wszystkich znajdziesz na https://studiujwcieszynie.pl Studiując w Cieszynie, można się przekonać na czym polega idea miasteczka akademickiego. Wszystkie obiekty uczelni – sale wykładowe, pracownie, biblioteka, akademiki, basen, hala gimnastyczna, stołówka – znajdują się na terenie kampusu w bliskiej odległości. Zajęcia odbywają się w małych grupach, w przyjaznej i twórczej atmosferze. Studenci kierunków pedagogicznych korzystają z sieci współpracy z instytucjami i organizacjami wsparcia i edukacji. Mają też szansę zbudowania osobistych sieci kontaktów, które mogą w przyszłości przerodzić się w partnerstwa zawodowe.