Orzesze - portal miejski Orzesze.com.pl

Wiadomości z Orzesza

Piknik i rajd by pomóc w rehabilitacji Pawła Brząkalika ze Zgonia. Przyłącz się!

  • Dodano: 2014-08-14 10:45, aktualizacja: 2014-08-14 16:45

W sierpniu zapraszamy na dwie imprezy organizowane przez fundację Stonoga, podczas których przeprowadzona zostanie kwesta na rzecz 9-letniego Pawła Brząkalika ze Zgonia. Chłopczyk cierpi m.in. na nerwiakowłókniowatość, autyzm i ADHD.

Pierwsza z imprez to piknik "Dzieciństwo bez granic", który odbędzie się w piątek 22 sierpnia w Śląskim Ogrodzie Botanicznym na Sośniej Górze w Mikołowie.
W programie znajdzie się wiele atrakcji dla dzieci, wśród nich m.in.: malowanie twarzy, plecenie warkoczy, puszczanie dużych baniek mydlanych, malowanie wieloformatowe, oraz zabawy przygotowane przez ŚOB: przyrodnicza gra terenowa, kącik ogrodnika, warsztaty manualne. Piknikowi towarzyszyć będzie pokaz samochodów sportowych Automobilklubu Ziemi Tyskiej. O 17 wystąpi teatr Prowincja z przedstawieniem „Czerwony Kapturek – bajka z morałem”.

Druga z imprez to Mikołowski Rajd Samochodowy organizowany przez Automobilklub Ziemi Tyskiej, który odbędzie się w sobotę 30 sierpnia na Rynku w Mikołowie. Dochód z wpisowego przeznaczony zostanie na turnus rehabilitacyjny dla Pawła. Szczegóły imprezy na: www.rajd.mikolow.pl

Ponadto podczas obu imprez obecni będą wolontariusze fundacji Stonoga, którzy przeprowadzą kwestę do puszek.

Serdecznie zapraszamy do udziału, wesprzyjmy kosztowne leczenie Pawła!
Paweł urodził się 31 lipca 2005 roku jako zdrowe dziecko.
W dziewiątym miesiącu życia trafił do szpitala, gdzie stwierdzono u niego nieuleczalną chorobę genetyczną von Recklinghausena. Dodatkowo chłopiec cierpi obecnie na ADHD, autyzm oraz nerwiakowłókniakowatość.
Na ciele oraz na narządach wewnętrznych i w głowie pojawiły się i nadal pojawiają guzy, przez co dziecko odczuwa bardzo często silne bóle brzucha i głowy. Paweł jest również zagrożony chorobą nowotworową.

Chłopiec jest bardzo żywym dzieckiem lubiącym się uczyć, osiąga wysokie stopnie zwłaszcza z matematyki. Dzięki zażywaniu silnych leków wyciszających, jest w stanie skupić się na nauce.

Paweł powinien wyjeżdżać na turnusy rehabilitacyjne, by dzięki ćwiczeniom zmniejszyć objawy choroby, niestety rodzina nie posiada wystarczających funduszy, które pozwoliłyby na sfinansowanie wyjazdu.

Dlatego potrzebna jest każda pomoc finansowa.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.