Wiadomości z Orzesza

Podsumowanie akcji "Trzeźwość"

  • Dodano: 2016-02-23 07:45, aktualizacja: 2016-02-22 12:03
Mikołowscy policjanci podsumowali działania "Trzeźwość". Mundurowi skontrolowali stan trzeźwości ponad 800 kierujących. W działaniach przeprowadzonych w piątek na terenie Mikołowa i powiatu mikołowskiego, policjanci z ruchu drogowego skontrolowali ponad 800 pojazdów. Niestety, 2 kierujących prowadziło swój pojazd po alkoholu. W działaniach wzięło udział kilkunastu policjantów.
 
 
Akcja „Trzeźwość” jest powtarzana cyklicznie na terenie całego województwa śląskiego. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w tym spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.
 
 
Działania skierowane przeciwko pijanym użytkownikom dróg prowadzone były w piątek od godziny 20.00, do godziny 04.00. W akcji uczestniczyło kilkunastu policjantów ruchu drogowego. Policyjne patrole kontrolowały stan trzeźwości, jednocześnie w kilku miejscach naszego miasta i powiatu. Podczas kilkugodzinnych działań policjanci skontrolowali trzeźwość ponad 800 kierujących. Wśród nich dwóch było pod wpływem alkoholu. W Mikołowie na ulicy Rybnickiej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego peugeotem. Badanie na alkomacie wykazało w jego organizmie blisko promil. Z kolei w Wyrach na ulicy Pszczyńskiej 39-letnia kierująca fordem miała prawie trzy promile alkoholu w organizmie. Policjanci z mikołowskiej komendy prowadzą czynności w tej sprawie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.