Wiadomości z Orzesza

Podsumowanie działań "Bezpieczny pieszy"

  • Dodano: 2024-02-28 14:00

Wczoraj podczas działań pod nazwą „Bezpieczny pieszy” funkcjonariusze mikołowskiej drogówki ujawnili 54 wykroczenia. Większość dotyczyła przekroczenia prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Policja apeluje o rozwagę na drodze i jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego.

W ramach poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym mundurowi mikołowskiej drogówki przeprowadzili 27 lutego działania kontrolno-prewencyjne poświęcone bezpieczeństwu pieszych pod nazwą "Bezpieczny Pieszy". Policjanci zwracali szczególną uwagę na ruch pieszych oraz kierujących w rejonie tzw.  "pasów". Łącznie policjanci ujawnili 54 wykroczenia, z czego zdecydowana większość dotyczyła kierujących pojazdami, którzy przekraczali prędkość w rejonie przejść dla pieszych, a także jedno wykroczenie popełnione przez pieszego, który poruszał się po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych.

Prędkość dopuszczalna nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną

Bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do aktualnie panujących warunków. Apelujemy do kierujących i pieszych o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i uważne obserwowanie drogi, a także poszanowanie praw innych uczestników ruchu. My sami mamy największy wpływ na własne bezpieczeństwo, stosując się do przepisów, możemy zmniejszyć ryzyko uczestniczenia w zdarzeniu drogowym. Pieszym przypominamy, że poruszając się po zmierzchu, po drodze poza obszarem zabudowanym, są zobowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Niewielki odblask może uratować życie i zdrowie.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również