Wiadomości z Orzesza

Podsumowanie sierpniowego weekendu

  • Dodano: 2019-08-19 11:15

Wydłużony w tym miesiącu - z uwagi na przypadające w dniu 15 sierpnia święto - weekend policjanci mikołowskiej drogówki oceniają jako wyjątkowo spokojny. Po aż pięciu dniach wzmożonych działań czas przejść do ich podsumowania i spojrzeć na liczby w kilku istotnych kategoriach. Słoneczna pogoda i dosyć sprzyjająca aura spowodowała, że kierowcy jeździli ostrożnie. Oczywiście nie obyło się bez mandatów ani nietrzeźwych kierujących.

Podczas działań policjanci prowadzili wzmożone kontrole ruchu drogowego zwracając szczególną uwagę na trzeźwość kierujących, prędkość pojazdów oraz bezpieczeństwo przewożonych osób. Do działań wykorzystano radiowozy wyposażone w wideorejestratory, patrole używały ręcznych mierników prędkości.

Podsumowanie działań "Sierpniowy weekend" na terenie powiatu mikołowskiego, w dniach 14 sierpnia godzina 14.00 do 18 sierpnia godzina 22.00. Do obsługi skierowanych było 36 policjantów drogówki, którzy:

  • legitymowali 222 osoby
  • skontrolowali 182 pojazdy
  • ujawnili 154 wykroczenia w ruchu drogowym
  • nałożyli 127 mandatów karnych, zastosowali 16 pouczeń, w 11 przypadkach skierowane zostaną materiały do sądu rejonowego
  • wykonali 1251 badań trzeźwości, w trakcie których ujawniono 3 osoby nietrzeźwe ( wynik badania na zawartość alkoholu w organizmie powyżej 0,5 promila) oraz 5 osób w stanie po użyciu alkoholu ( poniżej 0,5 promila alkoholu w organizmie)
  • zatrzymali 19 dowodów rejestracyjnych oraz 10 dokumentów prawa jazdy ( z czego 2 osoby straciły prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości 50km/h w obszarze zabudowanym, w świetle obowiązujących przepisów ci kierowcy na najbliższe trzy miesiące pożegnają się ze swoimi dokumentami uprawniającymi do kierowania pojazdami.)

W ciągu tych pięciu dni doszło w sumie do 8 zdarzeń drogowych: 1 wypadku oraz 7 kolizji

Sami policjanci oceniają ten okres jako bardzo spokojny, kierowcy wykazywali się dużą rozwagą i rozsądkiem. Jednocześnie funkcjonariusze dziękują wszystkim tym, którzy przestrzegając przepisów przyczynili się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. Oby Wasza postawa była przykładem dla innych.

Pomimo dosyć zadowalających wyników, niestety nawet te niewielkie liczby przypadków przekroczenia prędkości czy ilości ujawnionych nietrzeźwych za kółkiem powodują, że nadal jest nad czym pracować. Każdy wsiadający za kierownicę pod wpływem alkoholu stwarza zagrożenie na drodze! Wielu osobom wydaje się, że pijąc alkohol poprzedniego dnia - następnego mogą bez problemu ruszyć samochodem. W połączeniu z nadmierną prędkością zagrożenie to wzrasta kilkakrotnie!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również