Wiadomości z Orzesza

Policjanci z Orzesza znaleźli nowy dom dla "Rambo"

  • Dodano: 2020-08-26 08:45, aktualizacja: 2020-08-28 11:38

"Rambo" to 10-letni rottweiler z Orzesza. Niedawno zmarł jego właściciel, a los psa stanął pod wielkim znakiem zapytania.

Posesja, na której dotychczas zamieszkiwał "Rambo" znajduje się w Orzeszu-Gardawicach. To tam od 10 lat przebywał czworonóg rasy rottwailer. Jakiś czas temu jego właściciel zmarł, a opiekę nad domem i zwierzęciem przejął brat zmarłego. Mężczyzna niestety nie mieszka na stałe w tym miejscu i nie dysponuje czasem, aby, oprócz zapewnienia podstawowych potrzeb zwierzęcia, zaopiekować się nim.

Los "Rambo" nie był jednak obojętny starszej kobiecie zamieszkującej w domu obok. To ona poinformowała o wszystkim dzielnicowych orzeskiego komisariatu. Przedstawiając policjantom sytuację poprosiła ich o wsparcie. Sama również nie mogła przygarnąć zwierzęcia, który wkrótce najprawdopodobniej trafiłby do schroniska.

Natychmiastowa pomoc

Mundurowi zadziałali błyskawicznie, a informacja o "Rambo" od razu rozniosła się wśród miejscowych policjantów. Jeden z nich, starszy aspirant Marcin Romaszkan sam jest posiadaczem trzech rottwailerów i ogromnym miłośnikiem tej rasy. Za pośrednictwem mediów społecznościowych rozesłał wiadomość o losie psiaka i tak pojawiła się właśnie pani Klaudia z okolic Bydgoszczy.

Nowa właścicielka

Kobieta jest pasjonatką zwierząt i właścicielką suczki tej samej rasy. Wyraziła ona chęć adopcji kolejnego czworonoga i po dopełnieniu wszelkich formalności, w miniony poniedziałek przyjechała do Orzesza i zabrała psa ze sobą tworząc mu w ten sposób nowy, kochający dom. W pierwszej kolejności zabrała go do weterynarza by ten określił stan zdrowia psa. Okazało się, że "Rambo" ma spore problemy ze stawami i wymaga długotrwałego leczenia, dlatego też nowa właścicielka obiecała zrobić wszystko, by kondycja jej podopiecznego poprawiła się w znaczący sposób, a nowe warunki zaczęły przypominać "pieskie życie".

Policjanci z Orzesza znaleźli nowy dom dla "Rambo"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również