Wiadomości z Orzesza

Pomoc w zakwaterowaniu obywateli Ukrainy

  • Dodano: 2022-03-02 06:30, aktualizacja: 2022-03-01 21:32

W poniedziałek 28 lutego, w trybie zdalnym odbyło się spotkanie władz Powiatu Mikołowskiego, gmin naszego powiatu, policji i straży pożarnej w kwestii działań dotyczących pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Decyzją wojewody pomoc mają koordynować starostowie i prezydenci miast na prawach powiatu. Dlatego też na szczeblu naszego powiatu powołany został sztab kryzysowy. Zgodnie z wytycznymi wojewody wsparcie ma być udzielane w kilku zakresach. Przede wszystkim będzie to pomoc przy zakwaterowaniu uchodźców. Chodzi o stworzenie bazy miejsc noclegowych w oparciu o tzw. deklaracje punktu zakwaterowania. To Starostwo Powiatowe w Mikołowie będzie koordynować teraz zbieranie informacji od samorządów, instytucji, osób prywatnych z terenu powiatu Mikołowskiego gotowych przyjąć pod swój dach uchodźców z Ukrainy.

Deklarację punktu zakwaterowania znajdziecie na stronie internetowej: https://mikolowski.pl/.../deklaracja-punktu-zakwaterowania/

Wypełnioną Deklarację Punktu Zakwaterowania można złożyć:

  • drogą mailową na adres kancelaria@mikolowski.pl,
  • w formie papierowej w biurze obsługi interesanta w budynku starostwa (ul. Żwirki i Wigury 4a w Mikołowie), w urzędach gmin, jednostkach policji (Mikołów, Łaziska Górne, Orzesze). Orzesze pokój 22, I piętro.

Deklaracje złożone w gminach i na policji ww. jednostki niezwłocznie dostarczają do Starostwa Powiatowego w Mikołowie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również