Wiadomości z Orzesza

Potracenie 17-letniego rowerzysty

  • Dodano: 2019-10-02 10:45

Do wypadku z udziałem rowerzysty doszło wczoraj wieczorem w Orzeszu na ulicy Damrota.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, iż kierująca osobowym volkswagenem, 28-letnia kobieta, z nieustalonych jak dotąd przyczyn, uderzyła w tył jadącego prawidłowo rowerem mężczyznę. Poszkodowany ze złamaną nogą trafił do katowickiego szpitala. Kierująca samochodem była trzeźwa.

Kobiecie zatrzymano prawo jazdy. Czynności w sprawie trwają

Zdarzenia drogowego z udziałem rowerzystów należą do wyjątkowo niebezpiecznych. Rowerzysta w konfrontacji z samochodem rzadko kiedy wychodzi z takiego starcia bez szwanku. Poziom obrażeń zwykle zależy od prędkości, z jaką porusza się auto oraz osoba na jednośladzie. Wczorajszy wypadek doskonale obrazuje to stwierdzenie. Przypominamy, że rowerzysta to pełnoprawny uczestnik ruchu drogowego. Kierujący pojazdami mechanicznymi mają obowiązek respektować przepisy względem kierujących tymi jednośladami dokładnie w ten sam sposób, jak wobec kierujących samochodami.

Mikołowska policja wyjaśnia teraz dokładny przebieg i okoliczności  zdarzenia w Orzeszu, do którego doszło po godzinie 19.00.  Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również