Wiadomości z Orzesza

Projekt "Teatr Polska"

  • Dodano: 2020-10-07 06:30, aktualizacja: 2020-10-07 07:41

Miejski Ośrodek Kultury w Orzeszu po raz kolejny już bierze udział w projekcie "Teatr Polska", którego organizatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

Jest to unikatowa, 12 edycja programu, który trwa od 2009 roku i cieszy się niesłabnącą popularnością.
 
Tym razem naszym gościem jest Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, który przedstawi spektakl autorstwa Martyny Majok pn. "Koszt życia" w reż. Małgorzaty Bogajewskiej.
 
"Koszt życia" to w skrócie "Cztery osoby. Dwie opowieści. Jedna cena."

Co nieco o spektaklu: Życie Eddiego i Ani od pewnego czasu zmieniło się nie do poznania. Może i wcześniej losy ich małżeństwa nie układały się jak w serialu, ale przynajmniej oboje byli samodzielni. Dziś tylko jedno z nich ma ten przywilej. Nagrodzony Pulitzerem tekst Martyny Majok "Cost of Living" to opowieść o przeszywającej samotności, dotkliwszej tym bardziej, że doświadczanej w obecności drugiej osoby. Konstrukcja fabuły zmusza do zrewidowania schematów myślowych i emocjonalnych, jakie wiążemy zwykle z sytuacją niepełnosprawności.
 
Warto wspomnieć, że za scenografię i kostiumy odpowiada Joanna Jaśko-Sroka, zaś muzyczne doznania zapewni nam Przemysław Pankiewicz – na żywo.
 
Na wydarzeniu obowiązywać będą bezpłatne wejściówki, które można odebrać w MOK Orzesze.
 
Na spektakl zaprasza się młodzież i dorosłych.
Czas trwania: 135 minut

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również