Wiadomości z Orzesza

Protest przeciwko budowie kolei dużych prędkości do CPK

  • Dodano: 2022-06-14 06:30, aktualizacja: 2022-06-13 22:21

Kilkadziesiąt osób protestowało w piątek na przejściu dla pieszych na DK81 w Orzeszu-Woszczycach. Tak wyrażali swój sprzeciw wobec planów budowy kolei dużych prędkości do Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Protesty przeciwko projektom i inwestycjom CPK odbyły się w piątek w całej Polsce. Protestowano również w Orzeszu-Woszczycach. Od godz. 17 do 18 kierowcy podróżujący „wiślanką” musieli liczyć się z pewnymi utrudnieniami. Uczestniczący w akcji przechodzili przez przejście dla pieszych na DK81 w Orzeszu-Woszczycach, co pewien czas przepuszczając samochody.

- Nie chcemy, żeby protest był dla kierowców  uciążliwy. Dlatego rozdajemy im cukierki i ulotki oraz informujemy dlaczego protestujemy – mówili organizatorzy protestu.

Mieszkańcy Orzesza sprzeciwiają się budowie kolei dużych prędkości do CPK, argumentując, że wiąże się to z wyburzaniem domów, firm i niszczeniem przyrody.

- To, co próbuje nam zrobić CPK, jest nie do zaakceptowania przez mieszkańców i przeze mnie. Tutaj jesteśmy razem – Czerwionka-Leszczyny, Orzesze. Nie tylko jesteśmy przeciw, ale mamy pewną propozycję i mamy nadzieję, że będziemy na ten temat rozmawiać – mówi Mirosław Blaski, burmistrz Orzesza, który brał udział w piątkowym proteście.

Wideo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Orzesze.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również